E-Ticaret Sitelerinin Vazgeçilmez Eklentileri

E-Ticaret Sitelerinin Vazgeçilmez Eklentileri

WordPress üzerinden bir e-ticaret sitesi oluşturmak oldukça kolay. Bu platform sayesinde kafanızdaki e-ticaret sitesini kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bildiğimiz üzere WordPress’in eklentileri ile işimizi kolaylaştırmak mümkündür. Bu yazıda e-ticaret sitelerinin vazgeçilmez eklentileri hakkında bilgil vereceğim.

WOOCOMMERCE

Bu eklenti oldukça fazla kullanılmakta. Bunun sebebi ücretsiz olmasıdır. Ürünlerin tanıtımı için oldukça kolay bir eklenti. Bu eklenti ile ödeme almak için ödeme altyapısı bağlamalısınız. Bu eklenti sayesinde ürünlerini kolayca tanıtabilir, fiyat belirleyebilir, satabilir ve ödeme alabilirsiniz. İnternetteki e-ticaret sitelerinin yaklaşık %30’u bu eklentiyi kullanmakta.

WP eCommerce

Bu eklenti de ücretsiz olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilmekte. Bu eklenti yaklaşık 2 milyon defa indirilmiştir. Arama motoru için optimize edilmiştir. Kurulumu kolaydır. Özelleştirilebilir olması da en büyük avantajlarından birisidir. Satış hedefinizi gerçekleştirebilmeniz için oldukça ideal olan bu eklenti de vazgeçilmez eklentilerimiz arasındadır.

Easy Digital Downloads

Adından da anlaşılabileceği gibi tamamen dijital ürünleri pazarlamaya yönelik bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde video, e-kitap, pdf dosyaları, müzik dosyalarının indirilmesini sağlayabilirsiniz. Dijital ürünleri sepetinize ekleyip ödeme işlemi gerçekleştirebileceğiniz bu eklenti de ücretsiz olması sayesinde oldukça fazla tercih ediliyor.

Memberpress

Bu eklenti e-ticaret siteniz için vazgeçilmez ve en iyi eklenti olabilir. Bu eklenti ile üyelik planları, satış hedefi, reklam gelirleri ile ilgili görüntüleme içeriği başına ödeme gibi konulardaki verilere ve yönetim durumlarında kolayca erişebilirsiniz. Bu eklenti ile fiyatlandırma işleminizi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca PayPal gibi büyük ödeme yöntemlerini desteklemesi de tercih edilmesini sağlayan unsurlardan birisidir. İzin kontrolü sayesinde içeriğe yalnızca izin verilmiş kullanıcılar erişebilir ve bu sayede olduça güvenlidir.

WordPress Simple PayPal Shopping Cart

Bu eklenti, PayPal için geliştirilmiş bir sepet eklentisidir. Bu eklentiyi kullanmak basit ve ücretsizdir. Bu eklenti ile sayfalarınızda ve ürünlerinizde “Sepete Ekle” düğmesine ve seçtiğiniz ürünlerin bulunacağı bir sepete sahip olursunuz. Bu sayede oldukça sık kullanılan bir platformda sepet özelliği eklemiş olursunuz.

Bu bahsettiğim eklentiler en sık kullanılan ve en çok amacına hitap eden eklentilerdir. Bu eklentilerin olması e-ticaret sitenizi bir adım öne geçirecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?