E-ticaret Sitelerinde Yapılan SEO Hataları

seo 2

Yeni bir girişim sahibiyseniz ve bu girişimizle internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız mutlaka SEO çalışmalarına öncelik vermeniz gerekir.

Her web sitesi için SEO’nun ve arama motoru sıralamasının önemi büyük olsa da e-ticaret siteleri ve gelir modeli internet üzerindene elde ettiği trafiğe dayalı olan siteler için SEO’nun önemi artmaktadır. Tüm e-ticaret siteleri için SEO bu kadar önemliyken neden bazı siteler alt sıralarda kalmaya mahkum olur ya da istediği geri dönüşü SEO çalışması yapmasına rağmen alamaz? Bu sorunun cevabı kulaktan dolma bilgilerle ya da yanlış kişilerle çalışmak olarak verilebilir. SEO için yaptığınız en ufak bir hata geri dönüşü çok zor olan sorunlar yaşamanıza neden olur.

Ürün Açıklamaları Önemlidir

E-ticaret sitelerinde en önemli içerik sayfaları her zaman ürün açıklamaları olmuştur. Bu sayfalar müşterinin karar verme aşamasında incelediği alanlar olduğundan dolayı müşterinizi elinizde tutmanızı sağlar. Eğer bir müşteri sizin sitenizde bir ürünü incelerken yeterli bilgiye ulaşamazsa alışveriş yapacağı site istemsizce değişir. Kullanıcı ilgili ürünle ilgili açıklama ve yorum arar ve bulduğu sitede incelemesini gerçekleştirir. Tatmin edici bir bilgiye ulaşmış ve fiyat konusunda ciddi bir farklılık görememişse potansiyel müşteriniz alışverişini rakibinizden yapar. Ürün açıklamaları sitenize SEO açısından çok değer katıyor olsa da aynı zamanda sitenizin insanlara güvenilir gelmesini de sağlar. Detaylı ürün açıklamaları, görseller ve yorumlar bulunan bir site kullanıcılar için daha güvenilirdir.

Sayfalarınız Herkese Uyumlu Olmalı

E-ticaret sitelerinin yaşadığı en temek sorunlardan birisi de responsive olmayan site tasarımlarıdır. Eğer responsive olmayan bir tasarıma sahipseniz hedef kitlenizin yarısını kaybetmeyi göze almışsınız demektir. Yapılan son araştırmalar ve Google tarafından açıklanan veriler internet aramalarının %51’lik kısmının artık mobil cihazlardan yapıldığını gösteriyor. Böyle yüksek bir oran varken siz eğer web sitenizi mobil uyumlu yapmazsanız hedef kitlenizin büyük bir kısmını kaybederken pazarlama bütçenizin de bir kısmını çöpe atmış olacaksınız. Mobil uyumlu, kullanıcı deneyimi yüksek ve SEO için özel olarak optimize edilmiş bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?