E-ticaret konusunda bilmediklerimiz

e ticaret online odeme yontemleri

E-ticaret konusunda bilmediklerimiz

Günümüzde karşımızda duran en büyük problemlerden biride E-ticaret konusu oldu. Bazıları e-ticareti faydalı bazıları ise yararsız buluyor. Çünkü, bazıları hep alıcağı ürünün neden ucuz olduğunu düşünüyor. Hep kredi kartı ile satın almayı artık düzgün görmüyor ve sorgulamaya başlıyor neden hep kredi kartı?
Düşüncemizle e-ticaret bazen iyi bazense çok kötü kazık atabiliyor.
Şüphe bıraktıran aklımızda sorular var:
1) Bizim bilgilerimiz nerede saklanıp korunuyor?
2) Biz neden hep kredi kartı ile e-ticaret yapıyoruz?
3) Neden e-hesap yerine kredi kartı?

Bizim bilgilerimiz nerede saklanıp korunuyor?

Bilgileriniz sunucu yani veritabanında korunuyor. Alış-veriş etdiğiniz yerden farklı olarak veritabanlarıda değişiyor. Veritabanlarının güvenli olduğunu düşünenler bu konuda yanılıyor. Çünkü, siber savaşlar zamanı hacklenen sitelerin zaten veritabanı ele geçiriliyor. Tabi ki veritabanları hiç güvenli değil diye bir konuda yok. Mesela büyük şirketlerin: Microsoft,Apple vs. gibi veritabanları fazlası ile güvenilidir.

Neden hep kredi kartı ile Alış-Veriş yapıyoruz?

Kredi kartları e-ticaret konusunda daha yararlı. Nedenmi? Çünki alış-veriş zamanı siz e-hesap kullanırsanız sizin hesabınızdan kolaylıkla hiç bir güvenliğin üstesinden gelmeden para çeke bilirler. Bu da sizin paranızın boşuna ve marka sahibinin ismine leke gelmesine getire bilir.E-hesapları hem yetişkinler hem de çoçukların kullana bilmesi e-ticaret konusunda e-hesapları faydasız bulunduruyor. Çocukların gereksiz yere paralarının gitmesi sorunlar oluşturuyor.

Peki neden kredi kartı?

Kredi kartını sadece 18 yaşını geçmiş yetişkinler kullanmaktadır ve bu da yetişkinlerin sorumlu olduğunu gösteriyor.
Kredi kartından hemde 3D koruma olduğu için alış-veriş etmek daha güvenlidir.Kredi kartından para çekmek için kredi kartı sizde olmalıdır. Peki e-ticaretin yararları ve zararları nedir?

E-ticaret’in Yararları

Şirket insanlara 7/24 yardım ediyor. Mesela bir mağazada ürün gördünüz ve beğendiniz almak istiyorsunuz paranızı hazırlayıp yarın geldiniz ve aynı ürünü artık almışlar. Bu konuda e-ticaret işe yarıyor.
Sıra bekleme problemi olmuyor. Saniyeler içerisinde artık alış-veriş yapabilirsiniz.
Bir mağazada bulunan ürünlerden daha fazlasını bulabilirsiniz.
Yaptığınız alış-verişlerde alınan yüklerinizi artık elinizde taşımadan size yük olmadan alabiliyorsunuz.

E-ticaret’in Zararları

E-ticaretin zararları çok azdır. Bazı e-ticaret sitelerinin kapanması sorunu e-ticaretin dezavantajıdır.
Alış-veriş yaptıktan sonra telefonun, bilgisayarın başında beklemeniz gerekir. Çünkü, ürünün size ne zaman geleceğini bilemezsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?