Dinamik Web Tasarım Projeleri

web tasarim 2

Web tasarım projelerinde kullanılan iki ana yöntem vardır. Statik ve dinamik web siteleri kullanım ihtiyacına göre tavsiye edilmektedir.

Dinamik web sitelerinden web sayfalarını oluşturmak için sunucu teknolojileri kullanılır. Bu web sitelerinin içerikleri genellikle bir veya birden fazla arka veritabanından ayıklanır. لعبة البوكر مجانا Bu yöntemler oluşturulmayanlar web sitelerinde ise katalog sorgulamak ve sayısal bilgileri özetlemek için kullanılan veritabanı üzerinden veri tabanı sorgulaması yapılır. موقع قمار اون لاين Bu tasarımların özelliği sitenin ne kadar çok gelişirse gelişsin yüklenme sorunları yaşamamasıdır. Blog siteleri ya da Vikipedia gibi yüksek hacimli içerik sitelerinde bu teknolojiler tercih edilir. Günümüzde haber siteleri, içerik siteleri için de dinamik web tasarım uygulamaları tercih edilmektedir.

İçerik Sitelerinin Tercihi

Dinamik web sitelerinin gelişiminde Perl, PHP veya ASP gibi diller görülmektedir. Perl tamamen prosedürlere uygun bir kodlama dili olarak tercih edilmiştir. PHP ve ASP ise şablon geliştirme yaklaşımı ile dinamik tasarımlarda tercih edilmiştir. Farklı yaklaşımlar olsalar da yaklaşımların ikisi de içerik yönetiminin daha kontrollü olmasını sağlamayı amaçlar. İçerik yönetimi sistemleri gibi üst düzey uygulama odaklı araçlar tarafından değişiklik yapılması sitelerin kontrol gücünü arttırmaktadır. İçerik sitelerinden dinamik tasarımların değeri sitenin SEO sonuçlarına yansıdığında daha net ortaya çıkmaktadır. İçerik sitelerinde dinamik tasarımların SEO değerini yükseltmesi için url haritalamasının arama motoru dostu olması ve arama motorları tarafından algılanmayacak özel karakterler içermemesi gerekir.

Dinamik Tasarımların Avantajları Nelerdir?

Dinamik web tasarım uygulamalarında sitenin kendine özel bir panelinin bulunması hem kontrol hem de içerik ekleme açısından önemlidir. Sürekli güncelleme alması gereken web sitelerinde kontrol panelinin olması ve sisteme özel hale getirilmesi kullanımda büyük kolaylık sağlar. Sitenin markanın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özelleştirme çalışmaları ile güncellenebilir olması kullanımda kolaylık sağlar. Statik sitelerde yapılacak tüm güncellemelerin web tasarım çalışmalarından anlayan, temel kodlama bilgisine sahip birisi tarafından yapılması gerekir. لعب قمار على النت Güncellemelerin yanı sıra yazılı ya da görsel içerik eklemek, sitede bulunan bir telefon numarasını bile değiştirmek için web tasarımdan anlayan birisinin olmasının gerekliliği statik site tasarımlarının zorluklarındadır. Dinamik tasarımlarda bu ihtiyaçlar ortadan kalkar ve sitenin kontrol paneli herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?