Dijital Pazarlama Takibi Bırakmayın

dijital pazarlama

Dijital pazarlama artık konvansiyonel pazarlamadan çok daha popüler bir hale gelirken bu alanda yapılan geliştirmeler de popülerliği arttırıyor. la ivermectina en humanos

Artık televizyon reklamlarının bütçesi dijital pazarlamanın arkasında kalırken insanların bu alanda etkili çözümlere ulaşması da daha kolay oluyor. Pazarlamanın en temel sorunu olan doğru ölçümleme dijital dünyanın sunduğu nimetlerle birlikte oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Televizyon reklamları, açık hava reklamcılığı hatta broşür dağıtımı gibi bütçesinden ve büyüklüğünden bağımsız olarak takip edilemeyen reklam kampanyalarının yerini dijital reklamlar alıyor. ivermectin pour on cows Doğru uygulamalar ve teknolojiler ile dijital reklamları detaylı bir şekilde takip etmek mümkün olduğundan dolayı insanların odağı dijitale kayıyor.

Ölçümleme Nedir?

Ölçümleme basit anlamıyla yapmış olduğunuz bir eylemin size nasıl geri döndüğünü görebilmenizi sağlayan işlemler bütünüdür. Etkinizin getirdiği tepkiyi sanal bir ortamda anlamanız için çeşitli online araçlara ihtiyacınız olabilir. Sosyal medya platformlarının kendi sunduğu ölçümleme seçeneklerinin yanı sıra pek çok farklı yazılım firması da bu alanda özelleştirilebilir ölçümleme yapabilen yazılımlar üretmektedir. Google Analytics bu noktada en çok bilinen ve kullanılan ölçümleme yazılımları arasında yer alır. Bu yazılım web sitelerinde kullanıcı takibini oldukça detaylı yapabilen ve siteye her gelen kullanıcının ayak izleri siteden çıkana kadar takip etmeye yarar. Googla Analytics sunduğu hizmet ve detaylı kırılımlarla inceleme imkanı sayesinde etkileyici bir takip sistemi olarak öne çıksa da aslında her platformdan gelen insanın etkili bir şekilde takip edilmesi gerçek ihtiyaçtır. Platformlardan gelen insanların ne yaptığı? ivermectin covid 19 update 2021 , tepkisi ya da oturum ve işlem süresi dijital pazarlama dinamiklerinizi değiştirmek açısından çok önemli veriler elde etmenizi sağlar.

UTM ile Herkesi Takip Edin

UTM dijital kampanyalarınızın aldığı geri dönüşü analiz etmenizi sağlayan takip kodlarıdır. Bu kodların işlevi pazarlamada kullanmış olduğunuz kampanya linklerinin ve bu linklerin aldığı etkileşimin analiz edilmesini sağlamaktır. Kampanya linki hazırlarken takibi ve analizi kolaylaştıracak verileri UTM kodu oluştururken vermeniz gerekebilir. Kaynak, kampanya adı, platform ve anahtar kelime gibi bilgiler ile takip ettiğiniz kampanya verilerini UTM oluştururken verirseniz sonunda oldukça tatmin edici bir analiz alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?