Detay MaxiNet Nedir? Nasıl Çalışır?

fgr

Detay MaxiNet Nedir?


Son günlerde gündeme yeni bir şirket daha katıldı. Bu şirket Detay MaxiNet. Detay Maxinet şirketi hakkında söylentiler yatırım amaçlı bir şirket.

Şirketin optimizasyonu Seo hizmetleri üzerine kurulmuştur. Yani her hangi bir siteyi Google’de arama kelimesine göre ön plana çekiyor. Mesela siz kiralık ev yazdınız ve bu şirket kiralık ev sitesini en üst sıraya çıkarıyor. Daha fazla hakkında söylemek gerekirse Seo hizmetleri ile değil, “bilgisayarını açık tut para kazan” söylentisiyle gündeme geldi.

Şirkete yatırım yaptığınız zaman size bilgisayar gönderiyor ve o bilgisayarı açık tutmanızı istiyor ve bununlada size para kazandırıyor. Şirket size sadece bilgisayarınızı açık tutarak para kazanmanızı sağlıyor. Herkesin kafasında oluşan bazı sorular var. Peki bu şirket hem bize bilgisayar veriyor hem de para kazandırıyor neden?
MaxiNet

Şirket bize neden para kazandırıyor?

Aslında şirket size gönderdiği bilgisayardan sizin ip adresinizi kullanarak Seo hizmetlerini genişlendiriyor. Az önceki gibi aradığınız kelime kiralık ev kiralık ev sitesinin en üst sıraya çıkmasını size verilen bilgisayarla sağlıyor. Sizin ip adresinizi kullanarak sitenin aktifliğini artırıyor ve siteni arattığınız kelimeye uygun olarak en üst sıraya çıkarıyor. Bu da hem onlara hemde size para getiriyor. Eğer onlar size para vermezse bu artık Siber Suç olarak algılanır ve şikayetler sonucunda şirket Kurucuları ve çalışanları hapis cezası alırlar.

Bazı kişiler bu işi artık kendilerine meslek olarak görüyorlar. Çünkü, bu işi yaparken siz en ucuz paketi alıp onun değerinde 1 bilgisayar kazanıyorsunuz üstelik para kazanıyorsunuz ve bunların hepsini bir şey yapmadan alıyorsunuz.

Bilgisayar size faturalı şekilde geliyor. Yani bu faturadan anlayabiliyoruz ki, bu site yasal bir şirket. Dolayısıyla insanlar bu şirketin paketlerinden birini alıp o parayı tamamladıktan sonra diğer bir paketi alarak 2.ci bilgisayarının gelmesini bekliyor. Artık 2 bilgisayara sahip ve parası 2 kat daha hızlı geliyor bunu 10-20-25 bilgisayara kadar çıkartanlar var.Her bir bilgisayarın kendi ip adresi olduğu için onlara daha çok yarıyor bu Seo hizmetleri zamanı 10 bilgisayardan aynı site üzerine içeriklerin daha üst düzeye çıkmasını ve Google, Yandex gibi büyük tarayıcılarda ön plana çıkıyor.

Detay maxinet Son Dakika Haberleri

 

DETAY MAXİNET BANKA HESAPLARINA BLOKE

Detay Maxinet’e ilişkin başlatılan soruşturma sürecinde önemli bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti ve Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. AŞ isimli şirketlerin banka hesaplarına bloke konuldu. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği hesaplara yönelik bloke kararını 26 Mart günü verdi. Hakimlik kararı, MASAK’ın hazırladığı rapora dayanıyor. MASAK, yazısında ‘Piramit sistemi kullanılarak dolandırıcılık’ yapılmış olabileceğine işaret edildi.

SİTENİN KAPATILMASI İÇİN YAZI

Öte yandan, Detay Maxinet sitesinin erişime kapatılması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da, BTK’ya gönderdiği öğrenildi.

Detay Maxinet İstanbul Bölgeler Müdürü Serkan Duymaz:

Milli Gazete olarak Detay Maxinet İstanbul Bölgeler Müdürü Serkan Duymaz, konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yaptı. Sürece ilişkin detaylı bilgiler veren yetkili Duymaz, Detay Maxinet’le ilgili merak edilenlere detaylı cevaplar verdi.

Bilindiği üzere firmanın hesaplarına el konuldu. Soruşturma aşaması ne zaman tamamlanacak?

Evet, hesaplarımıza bloke uygulandı. Şu anda Detay Maxinet olarak mağduruz. Bloke işleminin ardından ödemelerimizi yapamıyoruz. Hesaplarımızda şu an yaklaşık 30 milyon TL duruyor. Ödemelerimizi yapacak güçteyiz, söylendiği gibi Detay Maxinet üyelerine ödeme yapamıyor diye yayınlanan haberlerin bir gerçekliği yok. Soruşturmanın ne zaman sona ereceğine dair tarafımıza yapılan bir bilgilendirme yok.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?