DDOS Saldırısına Karşı Web Sitemizi Nasıl Koruyabiliriz? 20-20

DDOS Saldırısına Karşı Web Sitemizi Nasıl Koruyabiliriz? 20-20

DDOS, bir Sistem Dışı (DOS) saldırısına neden olan tek bir sistemi hedeflemek için birden çok sistemin kullanıldığı bir DOS saldırısı türüdür. DDOS saldırıları yeni ortaya çıkan saldırı türü değil. Britannica’ya göre, ilk belgelenen vaka 2000 yılının başlarına kadar uzanıyor. Sitenizi korsan olan birisinin aksine, bu tür saldırılar normalde sitenize zarar vermez, ancak sitenizi birkaç saat veya birkaç günlüğüne kullanılmaz hale getirir. العاب كسب المال Kendinizi korumak için neler yapabilirsiniz?

Hizmetleri Kullanmak

En iyi önerilerden biri, CloudFlare veya Sucuri gibi saygın bir üçüncü taraf güvenlik hizmeti kullanmaktır. Bir işletme yürütüyorsanız, premium planlarına yatırım yapmak mantıklı olabilir.

Gelişmiş DDOS koruması, UDP ve ICMP protokollerinin yanı sıra SYN / ACK, DNS amplifikasyonu ve Katman 7 saldırılarını hedefleyenler de dahil olmak üzere tüm form ve boyutlardaki DDOS saldırılarını azaltmak için kullanılabilir. Diğer avantajlar, sizi kurşun geçirmez olmamasına rağmen, gerçek IP adresinizi gizlemeye yardımcı olan bir proxy’nin arkasına koymaktır.

DDoS saldırısını nasıl durduracağımıza dair vaka çalışmamıza baktığınızdan emin olun. 7 gün içinde tek bir sayfaya 5 milyondan fazla istek alan Easy Digital Downloads uygulamasını çalıştıran küçük bir e-ticaret sitesine sahip bir kullanıcı bulunuyordu. Site genellikle günde yalnızca günde 30-40 MB, bant genişliğinde günde birkaç yüz ziyaretçiden oluşuyor. Ancak maviden, site anında bir günde 15-19 GB veri aktarımına gitti! لعبت البوكر Bu% 4650’lik bir artış. Ve Google Analytics ek trafik göstermedi. Yani bu iyi bir şey değil.

İstemci, Sucuri’nin web uygulaması güvenlik duvarını kendi sitelerinde uyguladı ve tüm bant genişliği ve istekleri anında sitede görüldü (DDOS Tespit Edildi) ve o zamandan beri tek bir sorun olmadı. لعب بينجو Bunlar gibi sorunlara koşuyorsanız, kesinlikle iyi bir yatırım ve zaman tasarrufu.

Görebildiğiniz gibi, WordPress güvenliğinizi güçlendirmenin birçok yolu vardır. Akıllı şifreleri kullanmak, çekirdek ve eklentileri güncel tutmak ve güvenli bir yönetilen WordPress ana bilgisayarını seçmek, WordPress sitenizi güvenli bir şekilde çalıştıracak ve güvenliğinizi üst düzeye çıkarabileceğiniz birkaç yöntemdir. Birçoğunuz için, WordPress siteniz hem işletmeniz hem de gelirinizdir. Bu nedenle, biraz zaman ayırmak ve yukarıda belirtilen güvenlikle ilgili en iyi uygulamaların bir kısmını uygulamak daha iyi olacaktır. Ne kadar geç olursa bir o kadar güzel olacak demektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?