Büyük Yatırım Getirisi İçin SEO Kullanımı

Büyük Yatırım Getirisi İçin SEO Kullanımı

Bu olaylar, köşede olan İşçi Bayramı satışlarıyla (okula dönüş) başlıyor ve tatil alışverişi sezonunda sona eriyor.

Saniyeler içinde satılan çevrimiçi ürünler ve rekabetçi fiyat savaşları son derece yüksek seviyelere ulaşırken, perakendeciler hevesli alışveriş yapanlara hazırlanmak için yaz aylarını kullanmaktadır.

Perakendeciler kampanyalara, reklamlara, marjlara ve envantere odaklanırken, bir arama motoru optimizasyonu (SEO) uzmanı bir müşterinin alt çizgisine yardımcı olmak için ne yapabilir?

Bu spesifik satış etkinlikleri için diğer perakendecilere kıyasla nasıl bir rekabet avantajı yaratıyoruz?

Başlamak için SEO stratejiniz iki ana bölümden oluşmalıdır: İletişim ve klasik SEO taktikleri (içerik ve bağlantılar). ivermectin mice

Dahili Ve Harici İletişim

Firmanın hangi ürün veya ürün kategorilerini planladığını (genellikle kahraman ürünleri olarak adlandırılır) planlayın ve bunları işletme için ön plana yerleştirin. SEO stratejisi bu önemli sürücüleri desteklemelidir.

Pazarlama ve halkla ilişkiler (PR) ekipleriyle mesajlaşmalarını ve satış için web sitesini nasıl kullanacaklarını anlamalarını sağlamak için buluşun.

Ürün planlaması tamamlandıktan ve ekipler bir kez oluşturulduktan sonra, ekibi şu hedeflerle karşı karşıya getirmenizi öneririz:

Kampanyalar İçin Bir Zamanlama Planı Oluşturun

Yeni web sayfaları oluşturmaya veya mevcut sayfaları kullanmanıza gerek olup olmadığına karar verin.

Harici Bir Bağlantı Stratejisi Geliştirin

Müşteri yolculuğunuzu sitenizdeki ve dışındaki çeşitli temas noktalarından önemli ürünlerinize yazın.

SEO Konusunda Araştırma Yapın

Herhangi bir iyi SEO stratejisinde olduğu gibi, her şey, hedef kitlenizin ürünleriniz ve satış etkinliğinizin kendisi ile ilgili olarak aradığı şeylere geri döner. Karar vermenize yardımcı olmak için geçmiş verileri kullanın, ancak mevcut trendlere de bakın. Ivermectin – Old Drug, New Tricks?

Bir önceki yılın satış etkinlikleri öncesinde, sırasında ve sonrasında sitenizin analizlerini ve trendlerini gözden geçirin. Bu soruların cevaplarını arayın:

Organik Arama Hangi Rolü Oynadı?

Google Arama Trendleri’nden yararlanın ve uygun hedef anahtar kelimeleri araştırın. Bazı terimler, düşündüğünüz kadar uygun veya yardımcı olmayabilir.

“Ne zaman” yapılması gerektiğini düşünün ve sağlam anahtar kelimeler arayın. Yeni Yıl içeriğini birkaç gün sonra veya hatta birkaç gün önce yayınlamak, satışları artırmayabilir veya Yeni Yıl terimi için arama sonuçlarında daha alakalı olmanıza yardımcı olabilir.

Ürünleriniz ve kategorilerinizle alakalı anahtar kelimeler için şu an bulunduğunuz yeri not alın. Mevcut sonuçlar istenen trafiği sürmezse, ancak bu öğeler için yapılan aramaların yüksek olacağını biliyorsanız, bu sayfalarda hemen çalışmaya başlayın. Bu özellikle popüler hediyelik eşyalar için geçerlidir (video oyunları, kişisel elektronik, küçük mutfak aletleri ve tüm kategorilerdeki aksesuarlar).

Teknik SEO’ya Genel Bakış Arama motoru taramasını ve endekslemeyi artırmak için taktikleri uygulamak yıl boyu süren bir çabadır. Ancak, bu zamanlarda web sitesinde daha fazla el ile, başka bir takım planının çevrimiçi pazar payınızı olumsuz etkilemediğinden emin olmanız gerekir. Düzenli Paylaşım Satış etkinliği öncesinde, sırasında ve sonrasında site değişiklikleri için bir zaman çizelgesi çizin. ivermectina que es para que se usa SEO ekibinin, olumsuz etkileri veya kaçırılmış fırsatları azaltmak için önerilen değişiklikleri hızlı bir şekilde gözden geçirip imzalayabildiğinden emin olun.Değişiklikler bilinince, araştırma tamamlandı ve kullanıcı deneyimi haritalandı. Etkinliğe göre benzersiz içerik eklemek çok önemlidir. Etkinliğe Özel İçerik Yıllık etkinliklerle her yıl yeni bir açılış sayfası oluşturmak mantıklı değil. Bunun yerine, yıl boyunca yaşayacak bir satış açılış sayfası oluşturun ve ardından satış tarihine göre güncelleyin. Örneğin, 2018 etkinliği sona erdiğinde, sayfayı güncelleyebilir ve 2019 için heyecan yaratmaya başlayabilirsiniz.

İç Ve Dış Bağlantılar

Link oluşturma teknikleri SEO ve trafik kampanyalarını desteklemek için çok önemlidir. Bağlantı kampanyalarıyla çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

Dahili ve harici bağlantılarınızın denetimi ile her zaman yeni bir bağlantı kampanyası başlatın. Bu size çalışmak için bir temel verecektir.

Güçlü bir dahili navigasyon yolu geliştirin. Bu, yeni ve mevcut web sayfalarına bağlantı eşitliği akışında yardımcı olur ve ziyaretçilerin sitenizdeki dahili sayfalara yönlendirmesine yardımcı olur.

E-Ticaret İçin Güvenlik Sertifikası Kullanın

İşletmenizi ve satış etkinliklerinizi karşılamak için yukarıdaki adımları kullanın. Bu önerilerin iki büyük SEO projesini tamamladığınızı varsaydığını unutmayın: E-ticaret siteniz güvenlidir (HTTPS) ve arama motoru dostu bir mobil siteniz var. Aksi takdirde, önce bu iki öğeyi ele almanız gerekir, çünkü bunlar başarınız için kritik önem taşır.

Eğer sizde güzel tasarım, arama motorlarında yüksek sıralamalar elde etmek istiyorsanız Birbu Dijital Reklam Ajansı olarak size yardımcı olacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?