Bu insansız 3D zaten içeride elektronik basıldı

Bu insansız 3D zaten içeride elektronik basıldı

3D

Dronlar geleceğimizin büyük bir kısmı olması muhtemeldir. Özerk uçan robotlar zaten paket dağıtımında, fotoğraf, korunması ve doğa sporları gibi çeşitli alanlarda dalgalar yapıyoruz, ve seri üretim daha da büyük miktarlarda ediliyor.

Şimdi, Singapur’un Nanyang Technological University mühendisleri 3D-yazdırmak için nasıl içeride zaten uçmak için gereken elektronik bir drone anladım.

Philip Keane, 3D Baskı Üniversitenin Merkezi’nde çalışan bir doktora öğrencisi, neredeyse içinde yapılmış 3D yazıcıdan uçabilir havacılık dereceli malzemelerden bir Quadcopter tasarladı.

Isı Surviving

“Zorlu zorluklardan biri teorik olarak yüksek sıcaklık baskı işlemi hayatta kalabilen elektronik bileşenleri bulmak oldu”, Keane dedi. “Biz son verebilir sağlamak için bileşenlere bazı ısı izolasyonu değişiklikleri eklemek zorunda kaldılar.”

Onun tasarım elektronik bileşenler şasi içinde yerleştirilmesi için bu süreçte üç kez duraklatma, yazdırmak için yaklaşık 14 saat sürer. drone uçabilir önce sonunda, sadece motorlar ve pervaneler eklenmesi gerekir.

Güçlü ve Sağlam

Bir yüksek mukavemetli, ticari uçaklarda kullanım için onaylanmıştır oluyor hafif termoplastik. Keane ULTEMTM 9085 denir ile drone yazdırmak için kullanılan malzeme. Ağırlık 60kg üzerinde kaldırma yeteneğine – bir sonucu olarak, Keane diyor. Drone güçlü ve son derece sağlamdır.

Şimdi üretim süreci Keane sonraki hedefi, drone kendisi ağırlığını azaltarak daha dayanıklı hale ve uçuş dinamiklerini iyileştirilmesi, tanımlanmıştır.

  • ‘Metalik cam’: Nasa robotlar daha zarif hale getirmek için bir yol buldu
Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?