Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

bitcoin nedir bitcoin madenciligi nasil yapilir h297997 c9b37

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciligi yani bitcoin üretimi özel olarak sadece bitcoin üretimi için özel üretilmiş algoritma makinaları ile yapılır.
Bitcoin üretimini samanlıkta iğne aramak gibi düşüne biliriz bitcoin algoritmalarını çözmek altcoin algoritmalarından daha zor vede algoritma makineleri pahalı bunun yanı sıra ülkemizde ki elektrik fiyatlarının cep yakması biraz yatırımcıları uzak tutuyor.
Bitcoin üretiminde kilit nokta Proof-of-Work noktasıdır bu konu derin araştırma yapılacak bir konu .
Bitcoin tarihin buluşu denile bilecek bir buluş birçok sanal borsada işlem gören bitcoin bir çok yasadışı işlerde de kullanıldığı bilinmekte.

Bitcoin üretimininde bir süre sonra algoritma cihazlarının kazım gücü azalır bunun sebebi Satoshi Nakamoto tarafından kurulan sanal paranın güvenlik önlemi olarak bilinmekte. Bitcoin madenciliği zor olduğu gibi maden cihazlarını kontrol altına almakta uzun zaman ve çaba sarf etmekle ilgili yakın zamanda bitcoinin fiziki paranın yerini alacağı söylentileri bitcoinin her geçen gün üretimini ve değerinin artışını sağlıyor yakın zamanda bitcoinin 50.000$’ ları göreceği söylentiler yayılmıyor değil bu nedenle üretim yapan kişiler masraflardan kaçınmayıp madencilikte her gün başka safhaya geçerek üretime devam ediyor.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin ürettiğimde CPU kulanılır mı? sorusu üzerine;

Bitcoin üretiminde cpu kullanılmaz bunun sebebi bitcoinin cpu ile degil algoritma ile çözüldü icin cpu veya ekran kartlarının gücü yetersiz kalıyor bitcoin üretimi yerine alt coin üretmek ekran kartları ve cpu ile daha mantıklı oluyor eğer ki masraftan kaçınmayıp bitcoin miner cihazları alacağım derseniz bu makinalar ülkemizde gümrük vergileri vs. şeylerden dolayı pahalı fiyata satılıyor ama yakın zamanda bitcoindeki yükseliş devam eder ise bitcoin üretimi yapan kişilerin yüzü gülecek.

 

Bitcoin neye dayanır?

Konvansiyonel para birimi altın veya gümüş esasına dayanıyordu. Teorik olarak, bankada bir dolar verdiyseniz, biraz altın alabilirsiniz (bunun pratikte işe yaramasa da). Ancak bitcoin altın esaslı değildir; matematiğe dayanıyor .

İnsanlar, bitcoins üretmek için bir matematiksel formülü takip eden yazılım programlarını kullanıyorlar. Matematik formülü serbestçe bulunur, böylece herkes kontrol edebilir.

Yazılım aynı zamanda açık kaynak, yani herkesin beklediğini yaptığından emin olmak için ona bakabileceği anlamına geliyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?