Bilgisayarınızı Bahar Temizliğine Hazırlayın

Bilgisayar Temizliği

Bilgisayarımızı Nasıl Temizleriz? Ne Zaman Temizlememiz Gerekiyor?

Bilgisayarlarımızın en az 6 ayda bir temizlenmesi gerekiyor. Çünkü, bilgisayar fanın durması işlemci ve ekran kartının veya diğer parçaları zararlayabilir ve yavaş çalışmasını sağlayacaktır. Öncelikle evde nasıl temizleyeceğimize bakalım.Bir bilgisayar bahar temizliği ile uğraşırken, aynı zamanda bazı fiziksel temizlik de yapabilirsiniz. Bilgisayarınızı parlak ve ferah görünecek, bazı durumlarda, gelecekteki problemleri gerçekten önleyebilirsiniz. Pahalı ekipmana veya hatta fazla zamana ihtiyacınız yok. Temizlerken en azından termal macununu da sürmeyi unutmayın.

Bilgisayar Nasıl Temizlenir?

İlk olarak bilgisayarınızı fişten çekerek başlayın. Ardından, klavyenin ve usb ve diğer girişlerin kirlerini temizleyen bir basınçlı hava kabını alın. (Çünkü bazen klavye temizliğinde bilgisayarınızın klavyesini bozabilirsiniz.) Ardından, makinenizin dışını ve fareler ve klavyeler gibi çevre birimlerini silmek için kuru bir mikrofiber bez kullanın. Pamuklu çubuklar , bilgisayar temizleyicilerinin cephaneliğindeki başka bir yardımcı araçtır, çünkü bunlar küçük boyutlu parçalardır ve en az zarar verecek araçlardandır. Daha kapsamlı bir temizlik için bezlerinizi veya swablarınızı izopropil ovma alkolüyle hafifçe nemlendirin. Düz eski su da işe yarayabilir, ancak elektronik cihazlarla uğraşırken, tamamen ıslak hale getirmekten ziyade bezlerinizi ve pamuklu bezlerinizi hafifçe nemlendirmeniz gerekir. Bir masaüstü bilgisayarla uğraşıyorsanız ve etrafınızdaki yolu biliyorsanız, bazı parçaları parçalamak için bu tozlu köşelere girebilirsiniz, ancak bu adımın bir önemi yoktur. Dijital ve fiziksel bahar temizliği tamamlandığında, bilgisayarınızı en azından yeniden güçlendirebilir ve gençleştirilen sisteminizin avantajlarından faydalanabilirsiniz. En azından gelecek sene aynı zamana kadar.Bilgisayar

Teknolojik Uygulamalarla Temizleme Nasıl Yapılır?

Şimdi geçelim teknolojik uygulamalarla nasıl bilgisayarımızın sistemini temizleyeceğiz ona bakalım.
Size en çok önereceğimiz program CCleaner olacaktır. Bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları(uygulamayı sildikte kalan yararsız dosyalar, anlık veri dosyaları gibi) dosyaları temizliyor. Eğer siz bir programa güvenmiyorsanız o zaman bir kaç komutla kendiniz yapabilirsiniz.
1. Arama bölümüne %temp% yazarak gidin. Burada sizin anlık verileriniz tarayıcı bilgileri,uygulama verileri bulunacaktır. Bu veriler her zaman silinmesi gerekiyor. (Hiç bir işe yaramıyorlar). Bazıları hayla arka planda çalıştığı için silinmeyecektir onları geçerek temizleyebilirsiniz.
2. Arama bölümüne Çalıştır yazarak bir uygulamayı çalıştırın. Daha sonra oraya temp yazarak anlık verilerin hepsini temizleyin.
3. Aynı şekilde Çalıştır yazarak uygulamayı başlatın ve bu sefer recent yazın ve anlık verileri temizleyin.Bilgisayar

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?