Başarılı UX Temel Unsurları Üzerine Bir Okuma

Başarılı UX Temel Unsurları Üzerine Bir Okuma

Başarılı UX Temel Unsurları Üzerine Bir Okuma

UX tasarım tasarım deneyimi omurgası gibi davranır. Bir aracın kaputunun altında bir motor gibi çok UX dijital deneyim, pürüzsüz, sezgisel ve basit olmasını sağlar. Her zaman göremiyorum, ancak optimize UX ile bir arayüz kullanırken farkı hissedeceksiniz. Birden fazla cihazda çalıştırmak için bir e-ticaret uygulaması oluştururken veya yeni bulut tabanlı bir platform geliştirme ister, iyi tasarlanmış bir UX sonuçta rekabetin dışında ürününüzü ayarlayabilirsiniz. UX mevcut dönemde bugün her zamankinden daha fazla Matters Neden çoğu insan teknoloji o çeşit etkileşim sağlıyor.

Bilgisayar Tasarımı

Çoğu yazılımcı bilgisayar için geliştirmeler yapıyor. Bunlar animasyon, normal efektler ve diğerleridir. Kullandığımız olan Windows ve Mac OS işletim sistemlerinin hepsi bilgisayar tasarımcıları tarafından geliştiriliyor. Animasyonlar ve efektler üzerinde aylarca düzenleme yapılıyor. Tasarım konusu iki önemli noktaya bölünüyor.

Web Tasarım

Web tasarım konusu uzman şirketlerde çalışan insanlar tarafından yapılıyor. Çünkü, tasarım konusu çok uzun bir iştir. Her gün giriş yaptığınız YouTube, Google ve diğer web sitelerin hepsi web tasarımcılar tarafından geliştiriliyor. Bu şekilde daha güzel arayüz sahibi oluyor ve kullanıcıların dikkatini kolaylıkla çekebiliyorlar. Aynı zamanda tasarım fiyatları Türkiye’de biraz uçmuş olabilir. Çünkü, kullandığımız kurum olan Türk Lirası kurumu her zaman değişiyor. Dolar kurumu ile tasarım yapıldığı için doların düşüşü her zaman bizim için daha iyi olmuştur. Aynı zamanda temalar ve lisansların hepsi dolar kurumu ile satışa sunuluyor.

Bilgisayar Tasarımı

Bilgisayar tasarımı zor bir konu olduğundan dolayı her zaman yüksek bütçeli insanlar için üretilmiş gibi duruyor. Çünkü, o grafikler ve animasyonlar aylarca üzerinde çalışılarak yapılıyor. Bu durumda mükemmel işçi bulmanız gerekiyor. Ekip kurakta yapılan tasarımlar oluyor. Dünya üzerinde milyarlarca insanların kullandığı Windows ve MacOS sistemleri hep uzman bilgisayar tasarımcıları tarafından düzenleniyor.

Neden Dolar Kurumu İle Satılıyor?

Çünkü, satışa çıkaracağınız zaman dünya genelinde kullanılan bir dil ve kurum olması gerekiyor. Bu durumda tüm dünya İngilizce bildiğinden dolayı her zaman dolar kurumu kullanılıyor. Dolar kurumu tüm ülkelerde geçerli olduğundan dolayı hem de dolar kullanılıyor. Örnek olarak Amerika gibi büyük ülkelerde Türk Lirası kullanılmıyor. Çünkü, sadece İngilizce içeren şeyler bulunuyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?