Bağlantılarımı Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim? 20-15

Bağlantılarımı Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim? 20-15

Güvenli bağlantıların ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulayamayız! WordPress’inizin SFTP veya SSH sunma gibi önlemler aldığından emin olun. SFTP veya Güvenli Dosya Aktarım Protokolü (SSH dosya aktarım protokolü olarak da bilinir), dosya aktarımları için kullanılan bir ağ protokolüdür. ingyenes online nyerőgépes játékok Standart FTP’ye göre daha güvenli bir yöntemdir. Verilerinizin güvenli ve şifreli kalmasını sağlamak tabi ki güzel bir durum. www tippmix hu eredmények Dünya genelinde % 67 web sitesi SFTP bağlantılarını destekliyor. Çoğu WordPress ana bilgisayarı da SFTP için 22 numaralı bağlantı protokolünü kullanır. tippmix live FTP üzerinden erişim sağlanan web sitelerinde ise 21 numaralı bağlantı protokolünden erişim kabul ediliyor. Bunu ise kullandığınız panelden değiştirebilirsiniz. Ancak bazı ajanslar protokolü değiştirmenizi yasaklar. Çünkü, yanlış bir protokol kullanılırsa kötü amaçlı yazılımcı tarafından kolaylıkla sunucu ele geçirilir.

Ev yönlendiricinizin doğru şekilde kurulduğundan emin olmanız da önemlidir. Birisi ev ağınızı keserse, WordPress sitelerinizle ilgili önemli bilgilerinizin nerede saklandığı da dahil olmak üzere her türlü bilgiye erişebilir. İşte bazı basit ipuçları:

Uzaktan Sanal Özel Ağ kullanımını devre dışı bırakın. Tipik kullanıcılar bu özelliği asla kullanmazlar ve onu uzak tutarak ağınızı dış dünyaya göstermeye devam edebilirsiniz.

Yönlendiriciler varsayılan olarak 192.168.1.1 gibi bir aralıkta IP kullanır. 10.9.8.7 gibi farklı bir aralık kullanın.

Wifi’nizde en yüksek şifreleme düzeyini etkinleştirin.

IP, sizin şifrenizi ve belirli bir IP adresine sahip olan kişilerin bu listeye erişebilmesi için WiFi’nizi beyaz listeye ekler.

Firmware’i güncellemede güncel tutun.

Ve WordPress sitenize herkese açık yerlerde giriş yaparken her zaman dikkatli olun. Unutmayın, Starbucks, internet kafe gibi açık şifreli ağlar güvenli bir ağ değildir! Bağlanmadan önce ağ SSID’sini doğrulama gibi önlemleri alın. İnternet trafiğinizi şifrelemek ve IP adresinizi bilgisayar korsanlarından gizlemek için ExpressVPN gibi bir üçüncü taraf VPN hizmetini de kullanabilirsiniz.

Açık Şifreli Ağlar Neden Güvenli Değildir?

Şifresi tüm herkeste olduğu için aralarında kötü amaçlı yazılımcı olabilir. Bu durumda yazılımcı ağ üzerinden ağa bağlanan tüm dijital cihazları ele geçirebilir. Aynı zamanda erişim sağlayarak dosyaları görebilir, düzenleyebilir ve silebilir. Aynı zamanda cihazınızı dinlemeye alarak konuşmalarınızı dinleyebilir.
Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?