Apple Music web oynatıcısı dinleyicilerin iTunes’u kandırabilmesine izin verebilir

Apple Music web oynatıcısı dinleyicilerin iTunes'u kandırabilmesine izin verebilir

Apple Music Nedir? Apple Şirketi Tarafından Mı Oluşturuldu?

Apple Music internet tarayıcısı üzerinden iTunes’e bağlanmanızı aynı zamanda iTunes’tan alış-veriş yapmanızı sağlayan Apple sitesidir. Apple Music, iTunes’un yayınlanmış müziklerine farklı bir yolla erişim sağlanabilir durumda. Yeni bir güncelleme ile düzenlenmesi gerekiyor. Sorunun asıl kaynağı tabi ki, kötü amaçlı yazılım yapan hackerlardır.  Apple Music yeni olmasına rağmen bu açığı barındırması büyük oranda kullanıcı kayıbının olmasına olanak sağladı.

Bu Açığı Kim Buldu?

Reddit kullanıcısı fani123q ve Mac Observer tarafından ilk kez fark edilen Apple Music açığı, tam şarkıların internetten çalınmasına izin verdiğini iddia eden widgetlerin bulunduğunu söylüyor. Apple Music ilk döneminde bu işi yani şarkıların sadece 30 saniyesini dinleyebileceğiniz ücretsiz paketi bulunuyordu. Bu paketin asıl amacı herkesi Apple Music’in güvenilir bir site olduğunu inandırmaktı. Her ne kadarda güvenilir olsa da tüm web sitelerinin açıkları bulunuyor.

Basında Neler Konuşuldu?

Spotify, Google Play Müzik, Tidal ve diğer birçok rakip müzik hizmetleri abonelerine yıllardır bu seçeneği sunarak, abonelerinin yazılım yüklemek zorunda kalmadan web tarayıcısından oynatma listelerine ve en sevdikleri albümlere erişmelerine olanak tanıyor. Apple çok iyi bir şekilde WWDC 2018 konferansının bir parçası olarak böyle bir özelliği duyurabileceğini söyledi. Ancak basında sorulan soruların yarısını geride bırakan Apple şirketi yorum yapmayı bıraktı. Çünkü, Apple şirketi şu anda en önemli noktalardan birisi bu açığı düzeltmek olduğunu belirledi.  Apple şirketi aynı zamanda basında yaptığı açıklamada şu anlık sadece yazılım konusunda açılış için odaklandıklarını söyledi. Haziran ayının 5-i yapılacak sunumda bu hata düzeltilmiş ve yeni güncellemeye dünyanın her tarafından erişim sağlayabilieceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?