Android Telefonlarınızda Çift İşletim Sistemi Kullanın!

Android Telefonlarınızda Çift İşletim Sistemi Kullanın!

Çift İşletim Sistemi Ne İçin Gerekiyor?

Alanında uzman çalışanlar veya diğer uzman olmak için çalışanlar, web tasarım, yazılımcı gibi mesleklerde çift işletim sistemi çok büyük önem taşıyor. Çünkü, Mac OS X işletim sistemi kodlama ve yazılım için çok güzel tasarlanmış ancak, uygulama çalıştırmak veya UI ve UIX gibi tasarımlarda Windows öne geçiyor. Bu durumda iki bilgisayar kullanımı yerine çift ekrana çift işletim sistemi kurarak kullanmanız daha kolay olur. Zaman konusunda yavaşlamanız olmaz ve daha üstün performans alırsınız. Profesyonel iş için zaman kayıbının olması çok kötü bir şey bu durumun karşısını almak için sadece bilgisayarlarımız da değil aynı zamanda telefonlarımda da çift işletim sistemi kullanabiliriz.

BootManager Nedir?

Günlük kullanım için yeni bir sistem test etmek yada geliştirmek üzere bir göz atmak istediğinizde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni sistem kurarken yaşanan sıkıntılar sizin telefonunuza bazen büyük hasar verebilir. Ancak BootManager ile köklü Android telefonunuzda birden fazla sistemi çalıştırabilir ve başlattığınızda hangisini kullanacağınızı seçebilirsiniz.

BootManager Nasıl Kullanılır?

Seçmek için birden fazla sistemlere sahip olmak elbette çok güzel ancak her zaman aynı Windows’ta ki gibi çift sistem olduğundan dolayı iki sistemden birini seçmeniz gerekiyor. Yani otomatik başlatma bulunmuyor.
Sadece birini denemek istiyorsanız ve kendi sisteminizle aynı anda çalıştırmak istiyorsanız SD kartınıza kurabilirsiniz. Ancak SD kartınıza maksimum 2 işletim sistemi kurabilirsiniz. Ancak SD kartınızdan çalıştırdığınız sistemler çok hızlı olmayacak ve bazı sistemler SD kart üzerinden çalışmayabiliyor. Aynı zamanda çift işletim sistemi kullanmak elbette çoğu kişinin en büyük isteklerinden birisi. Uygulama şu anda pek çok telefon için uyumlu ancak uygulama telefon sürümünüzü desteklemiyorsa denemeyin aksi taktirde telefonunuz bozulabilir. Eğer işletim sisteminiz destekliyorsa sıkıntı olmayacaktır.işletim sistemi

Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle Yedek Almayı Unutmayın

Her şeye başlamadan önce yedek almanız sizin için büyük önem taşımaktadır. Çünkü, telefonunuzun her hangi bir bozulma işlemi olursa hemen yedek sayesinde geri işletim sisteminize dönebilirsiniz.

2. Adım Başlangıç

BootManager uygulaması gelişmiş ve kullanıcılarının güvende kalması için öncelikle boot.img dosyasını yedek almanızı isteyecektir. İşletim sistemini raminize kurarsanız burada SD karta, eğer ikinci sistemi SD karta kuracaksanız sistemin dahili belleğine atmanız gerekiyor.
Daha sonra “Install ROMs” bölüme giriş yapın. Giriş yaptığınız an sizden ikinci kuracağınız sistemi seçmenizi isteyecektir. Seçtikten sonra size üç seçenek sunulacak.

    Tüm Verileri Sil
    Sistemi Sil
    Önbelleği Sil

Eğer kuracağınız sistemin kendi ana sisteminizin olmasını istiyorsanız Sistemi sil kutucuğunu işaretleyin. Eğer verilerinizin ve önbelleğinizin silinerek kurulmasını istiyorsanız yani 0-dan işletim sistemi kuracaksınız “Tüm Verileri Sil” ve “Önbelleği Sil” kutucuklarını seçin.

3. Adım Kurulum

Çoğu ikincil sistemler veya linux’lar telif hakkıyla korunan uygulamaları yükleyemez. Ancak sistemi çalıştırmak için Google Play’den BootManager indirmemiz gerekiyor. Bu zaman Google Play .zip dosyasını indirip BootManager’e geri dönün ve “Install ROMs” tıklayın. Bu sefer Google Play’i seçin ve sistemi kurduğunuz SD kart veya ana belleğinizi seçin.

4. Adım Sistemler Arası Geçiş

Diğer bir sisteme geçiş yapmak veya kendi ana sisteminize dönmek istiyorsanız “Install Up ROM’u” seçin. Bu sayfada size kullandığınız ve yüklediğiniz sistemleri gösterir. Sistemlerden birini seçerek sistemler arası geçiş yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?