AMP İle Siteniz Google’da İlk Sırada Olsun!

AMP İle Siteniz Google'da İlk Sırada Olsun!

AMP, hızlandırılmış mobil sayfalar anlamına gelmektedir. AMP’nin sağladığı en büyük avantaj ve ayrıcalık mobil cihazlarda açılan sayfaların açılma sürelerini çok daha kısa bir zamana indirgemesidir. Google hepimizin bildiği üzere mobil uyumluluk konusunda oldukça hassastır ve google bu hassasiyeti AMP’lerde de sergilemektedir.

AMP Nasıl Çalışmaktadır?

Hızlandırılmış mobil sayfalar yani kısa adıyla AMP, açık bir kaynak olması için html etiketlerinde yapılan ufak isim değişiklikleri ile tasarlanıp yazılmaktadır. AMP sayfalar Google’da var olan bir önbelleğe saklanıp ziyaretçilere çok daha yüksek hızda verilme imkanı sağlamaktadır.

AMP sayfalar sadece Google arama motoru değil diğer mevcut arama motorları tarafından da desteklenmektedir. AMP özelliğini sitenizin destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz için bilgi edinmeniz gerekmektedir. ivermectin humans. cost Bilgi almak için Google’ın web yöneticisi araçlarına girerek, arama bölümünden hızlandırılmıs mobil sayfalar alanını ziyaret edebilirsiniz.

AMP’nin Gelişimi Nasıldır?

AMP Google tarafından geliştirilen, yayıncılar için tasarlanmış olan bir projedir. noromectin, ivermectin inject, 1% sterile, 50ml Mobil cihazlardan gerçekleştirilen Google aramalarında, iligili web sitesinin tarayıcı ve cihazdan bağımsız olarak anlık görüntülenebilmesini sağlar. Google’ın hedefi AMP ile kullanıcılara mümkün olabilecek en iyi deneyimi sağlamak ve bu sayede AMP ile mobil siteniz Google da ilk sırada yer alabilecek.

Google AMP Hangi Web Siteleri İçin Daha Uygun?

AMP, başlangıçta içerik olarak haber odaklı olmuştur. Google, arama yapan mobil kullanıcılarına AMP içeren sonuçları öncelikli olarak gösteriyor ve işaretliyor. Google AMP farklı iş kolları ve özellikle de e-ticaret organizasyonlarının kullanımı için oldukça uygundur. can ivermectin paste be used to treat scabies on humans Asıl amaç yapılan reklamların web sitelerinde mi daha çok yer aldığı yoksa mobilde mi daha çok yer aldığını öğrenmekti. Günümüz çağında en çok kullanılan teknoloji ürünü mobil cihazlar olduğundan reklam veren kişinin reklamlarını AMP üzerinden mobil cihazlarda yer vermesi daha kullanışlı olmaktadır.

Neden AMP Projesi Tercih Edilmeli?

Dijital pazarlama ajansının vardığı sonuçlara göre web kullanıcıları arama sonuçlarına hızlı erişmek istiyorlar. Bu da Google’ın kullanıcılarına hızlı sonuçlar verebilmesinin sebebini gayet güzel bir şekilde gözler önüne seriyor. Çünkü günümüz web dünyasında kullanıcıların çoğu karşılaştıkları reklam içerikli paylaşımlardan ulaşmak istedikleri sitelere daha yavaş bir şekilde ulaşıyor.

AMP sayesinde daha hızlı ve ulaşılması istenen siteye ulaşım daha kolay gerçekleşiyor. SEO’lar  AMP nin arama sonuçlarında doğrudan etkili olmadığını söylüyorlar onlara göre diğer arama motorlarında ki sıralamalarda da başarılı olması gerekiyor. AMP projesi doğrudan değilde dolaylı olarak web arama sonuçlarını etkileyebilir.

Günümüzde giderek yaygınlaşan mobil cihazlar, insanların Google da arama yapmlarını kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden AMP mobil cihazlarda daha çok etkili olmaktadır. Kitle yoğunluğu nerede en fazla ise oraya yönelmek daha akılıca olacaktır.

AMP’nin Dezavantajları Nelerdir?

Her yeni bir şeye alışmak zor olduğu gibi AMP ye alışmakta zaman alacaktır. Zamanla yapılan eklentiler sayesinde alışma süreci bitecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?