Acemi Pazarlamacılar İçin Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu-1 [Güncellendi 2018]

001
Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu

Acemi Pazarlamacılar İçin Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu-1 [Güncellendi 2018]

Arama motoru optimizasyonu, ürün ve hizmetlerinizi web siteniz ve internet üzerinden pazarlamanın önemli bir parçasıdır . Açıkçası, bir web sitesi yapmışsanız, başkalarının bunu bilmesini, ziyaret etmesini, ürün ve hizmetleriniz için sizinle iletişime geçmesini ve web sitesinden para kazanmasını istiyorsanız, anlatılanları uygulayın.

Peki, insanlar web sitenizi, arama motorlarına günlük olarak eklenen yüzlerce ve binlerce web sayfasından nasıl öğrenecek?

Sorunun cevabı, arama motoru optimizasyonu veya ücretli reklamlar veya sosyal medya tanıtımlarıdır.

Reklamları  sosyal medya gibi ücretli araçları kullanarak web sitesini tanıtmak çok maliyetlive geçici etkileri var. Reklam kampanyasını kapatırsanız, web siteniz arama sonuçlarında görünmez ve web sitenize yönlendirilen trafik yoktur.

Peki, trafik almak veya organik trafikte yavaş ama uzun vadeli sonuçlara ulaşmak için aylık olarak binlerce dolar harcamak ister misiniz ? كيف تربح في الروليت

Açıkçası, web sitesi sahiplerinin çoğunluğu daha ekonomik olan ikinci seçeneği seçecektir.

Arama motoru optimizasyonu, site oluşturma , forum ve makale gönderme, web sitenizde blog yazma, görüntü optimizasyonu , web sitelerine hızlı ve hızlı yanıt verme , içeriği geliştirme, meta etiketleri, başlık ve anahtar kelimeleri web sayfalarına ekleme vb. .

Artık web sitenizin içeriğini iyileştirmek ve meta etiketler eklemek, web sitesi içeriğinize eklemeniz gereken anahtar kelimeler hakkında bilgi sahibi olmanızı gerekir.

Anahtar kelimeler, web sitenizin içeriğinde ve SEO’da çok önemli bir rol oynar .

Anahtar kelimeleri SEO’nun can damarı olarak düşünebilirsiniz.

anahtar kelime araştırma rehberi

SEO Anahtar Kelimeler Önemi 

Anahtar kelimeler SEO için önemlidir, çünkü bunlar hedef kitlenin web sitenizi bulmak için kullandığı terimler ve kelimelerdir.

Herkes alan adınızı veya şirketinizin ürün adını veya markasını bilmez.

Peki, bilinmeyen kullanıcılar web sitenizi nasıl ziyaret edecek ve web sitenizin trafiğini nasıl büyüteceksiniz ?

Bunun cevabı anahtar kelimelerdir.

Hiç Google gibi bir arama motoru kullandınız mı?

Ardından, ihtiyaçlarınız için alakalı sayfaları bulmak için bir arama terimi girmeniz gerektiğinin farkında olabilirsiniz.

Aradığınız Örneğin, “Birbu Reklam Ajansı” o zaman ya yazacaktır “Birbu Reklam  ” veya “Birbu Kaliteli Reklam” vs.

Arama motorlarında bir ürün veya hizmet ararken koyduğunuz bu terimler anahtar kelime olarak adlandırılır. Arama motorları bu terimleri web sitenizin içeriğiyle eşleştirir ve bir eşleşme bulurlarsa, web sitesi arama sonuçlarında uyarlılık veya arama motoru sayfa sırasına göre görüntülenir .

Web sayfanızdaki ve içeriğinizdeki anahtar kelimeler, içeriğinizin alaka düzeyini, kitlenize yönelik yaklaşımınızı ve pazarlama stratejinizi gösterir .

 Anahtar Kelime Araştırması 

Acemi Pazarlamacılar İçin Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu

Anahtar kelimeler çok önemli olduğundan, doğru bir şekilde araştırmanız gerekir. Anahtar kelime araştırmasında deneyim sahibi değilseniz, yanlış anahtar kelimeleri hedeflemekle sonuçlanabilir ve web siteniz için uygun trafik elde etmeyebilirsiniz.

Doğru araştırma yapmadan web sitenize anahtar kelimeler eklemek, kazayla başarıya veya tam başarısızlığa neden olabilir. Peki, neden web sitenizin yatırımında bir şansa sahip oluyorsunuz?

Aksine, etkili SEO için anahtar kelimeleri doğru araştırmak önemlidir

Anahtar kelime araştırmaları, yeni başlayanlar için korkunç gibi görünse de, temelleri net olarak biliyorsanız, bu karmaşık bir şey değildir. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili bilgileri aramak için kitlenizin dikkatle izleyeceği belirli kalıpları ve kelimeleri bulmayı içerir.

Ayrıca, ilgili yerel ve global arama hacimlerine ve seçtiğiniz anahtar kelimeler için rekabete dikkat etmelisiniz.

Anahtar kelime araştırması tek adımlı bir süreç değildir ve birbiriyle bağlantılı bir dizi aktiviteyi içerir. Anahtar kelime eşleme sürecine yardımcı olan yeni başlayanlar için anahtar kelime araştırmasıyla ilgili talimatlar. لعبة بلاك جاك تحميل

 Siteniz İçin Anahtar Kelime Nasıl Bulunur 

Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu

Beyin Fırtınası Yapmak

Anahtar kelime araştırmanız ile başlamak için, önce tahmin edeceğiniz bir anahtar kelime listesi hazırlamanız gerekir.

Kullanıcıların, sizinle alakalı ürün ve hizmetleri aramak için kullanacakları anahtar kelimelerde en iyi tahmininizi içeren bir liste hazırlayabilirsiniz.

Tahminlerinizi not etmek için belge veya excel sayfasını kullanabilirsiniz.

Beyin fırtınası nasıl yapılır

Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu

Müşterilerin İlgili Soruları ve İhtiyaçlarını Düşünmek

Web siteniz için en iyi anahtar kelimeleri öğrenmek için, müşterilerinizin arama motorları geleceği soruları bilmelisiniz .

Bu tür soruları anahtar kelimeler olarak düşünebilirsiniz

Web sitenize bir göz atın ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yanıtlar olarak düşünün ve bunlarla ilgili soruları çerçeveleyin.

Soru listesini bulduktan sonra, web siteniz için alakalı anahtar kelimelerin listesini kolayca yapabilirsiniz.

Ziyaretçinizin Bakış Açısından Düşünün

Web sitenizi ziyaretçinin bakış açısından görmek zorundasınız.

Bildiğiniz ürün ve hizmetlerinizle ilgili ayrıntılar ne olurdu? شرح 1xbet

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ve hangi dilde arama yaparlar?

Hangi soruları böyle soruyorlardı?

Yanal bir yaklaşımla düşünün

Çoğu zaman çok zor anahtar kelimeleri arayacaksınız çünkü pazarlama için ürettiğiniz ürün ve hizmetler hakkında tam bilgiye sahip olursunuz. Ancak müşteriler, sattığınız ürün ve hizmetler hakkında o kadar fazla teknik veya mekanik bilgiye sahip olmayacak.Bu yüzden endüstrimiz, sattığınız sektör  ürün veya hizmetler hakkında hiçbir fikri olmayan bir kişi açısından düşünmelisiniz .

Anahtar kelimelerinizde çok sayıda endüstri terimleri ve jargon kullanmak yerine, sattığınız ürünler için bir yeni kullanıcı veya bir katmanın diline odaklanmanız önemlidir.

Müşterilerinizden , onlardan anahtar kelimeler hakkında fikir edinmek için görüşebilirsiniz .

Gözlemden Öğrenin ve Gerekirse Çalın

Kullanmanız gereken anahtar kelimeler hakkında bir fikir edinebileceğiniz bir başka önemli anahtar kelime araştırması kaynağı da rakibinizin web sitesidir.

İçeriğinde kullandıkları anahtar kelimeler hakkında bilgi edinmek için bu web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Web siteniz için büyük bir anahtar kelime kaynağı olabileceğinden, web sitenizle alakalı forumları, blogları ve eğitim kaynaklarını da kontrol edin.

Başlık etiketlerinde, başlıklarda ve ürün adlarında anahtar kelimeler için de bakabilirsiniz.

Mevcut Web Sitenizi Analiz Edin 

Yenilemekte olduğunuz ya da geliştirdiğiniz mevcut bir web siteniz varsa , zaten sizin için çalışmakta olan anahtar kelimeleri bulmak ve bunları kullanmak için “Google Search Console” bölümünüzün analiz bölümüne bakabilirsiniz .

Google analizlerini kontrol etmek, Google’ın web sitenizle ilişkilendirdiği ve SEO stratejinizi geliştirebileceğiniz anahtar kelimeler hakkında size bir fikir verecektir .

Bazı Anahtar Kelime Araştırma Araçlarını Kullanın

Web siteniz için en iyi anahtar kelimeleri planlarken faydalı olabilecek çeşitli araçlar vardır . Ancak en popüler ve kullanılan yazılımlar, kullanımı kolay olan Google AdWords Anahtar Kelime planlayıcı aracıdır .

Bu aracın Araçlar ve Analiz bölümüne gidip Anahtar Kelime Planlayıcı’yı bulabilir ve web sitenizin URL’sine göre yeni anahtar kelime fikirleri arayabilirsin.

Google, teklif vermek için size bazı anahtar kelime önerileri sunacaktır

Zorunlu bir şekilde reklam için bunları kullanmanıza gerek yok, ancak SEO stratejinizi planlamak için kullanmanız gereken anahtar kelimeler hakkında bir fikir verir.

Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzu

Genel olarak, web sitenizde veya sayfanızda kullanmak istediğiniz en iyi 10 anahtar kelimenin bir listesini yapmalı ve daha sonra anahtar kelime araştırması için araçları kullanarak uygun araştırmalar yaptıktan sonra listenizde budama ve güncelleme yapmaya başlamalısınız.

Anahtar kelimeleri tamamen araştırdıktan ve kısa listeye aldıktan sonra, web sitenizin içeriğindeki anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.

Tam olarak anahtar kelimeyi web sitenizin içeriğine eklediğinizden ve buna benzer bir terim bulunmadığından emin olun.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?