9 Adımda web sitesi nasıl yapılır?

42896933

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web yazılımı, size internet ortamından bütün dünyaya yayın yapan bir kanal açar.

Eğer web siteniz varsa insanlara siteniz üzerinden erişebilirsiniz demektir.

Biz size site nasıl yapılır şimdi bunları anlatacağız.

 

 

1.Web sitesi için ihtiyacımız olanlar

Hosting (Barındırıcı)

Domain (Alanadı)

Web site tasarımı

2. Alan adı, Sunucu panel bağlantısı

Satın aldığınız alanadınıza, panel üzerinden erişip barındırıcı yönlendirmelerini yapıyorsunuz. Yönlendirme yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 1 gün içinde hosting ile alanadınızın DNS leri oturmuş oluyor.

3.Tasarım Belirleme

Bu bölümde, siteniz hangi alanda olacaksa o alan için bir tasarım belirlemek önemli. Zira online satış yapmak istiyorsanız, blog site tasarımı kurmanız çok mantıklı olmayacaktır. Tasarım işin en önemli aşamasıdır.

4.Tasarımdan yazılıma

Bu bölümde, Tasarladığımız web sitesini yazılıma dökmemiz gerekiyor. İşin en önemli noktasından biride burada başlıyor. Çünkü sitemizi tasarımdan yazılıma dökerken her platformda çalışabilir şekilde tasarlayamazsak bozuk platformladan sitemize gelenler siteye bakmadan geri gidebilirler.

 

5.Admin Panel Yapımı

Sunucumuzu ve alan adımızı açtık web sitemizi tasarladık yazılıma döktük. Sıra geldi sitemizi yönetebileceğimiz, kullanışlı bir panele. Admin panelde yapılan tüm değişiklikler anında sitemizde değişikliklere yol açacağından; ne yaptığımız ve nasıl yaptığımız çok önemlidir.

6. İnternet ortamına aktarma

Yaptığımız yazılımın testlerini yaptıktan sonra, satın aldığımız sunucumuza aktarıyoruz.

 

7.Sosyal Medya ve Seo

Herşeyimiz tamamlandığında, artık sitemizi tanıtma adımına geçmemiz gerekir. Sitemizin adına sosyal medya hesapları açarak, sitemizi sosyal medyada’da tanıtmak olmazsa olmazlar arasındadır.

 

8.Reklam ver – Reklam al

Sitemizi insanlara tanıtabilmemiz için reklam vermek önemlidir. Bu sayede insanlar reklamlardan tıklayarak sitemize erişebilirler. Ayrıca belli bir hite ulaştığınızda sizde sitenize birçok platformdan reklam alarak gelir elde edebilirsiniz.

9.İçerik Üretmek – Blog

İnsanların google ya da  diğer arama motorlarından erişebilmesi için, sitenizde özgün ve ilgi çekici makele yazmak en önemli etkendir. Sitenize bir blog yapısı kurarak, her gün içerik eklemeniz insanların sitenize girmelerini ve burada zaman geçirmelerini sağlar.

 

 

Profesyonel tasarım ya da yazılım bilginiz yoksa; biz size bu konularda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. E ticaret sitesi kurup ürün satmak ya da şirketinizin tanıtım sitesini yaptırmak istiyorsanız, bırakın bu sorunlarla biz uğraşalım, siz kahvenizi yudumlayın.
Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?