Japonya’da 425 milyon dolar kripto parası çalındı!

bitcoin3

Olay ne zaman ve kimler tarafından oldu? نتائج كوبا امريكا 2024

Dünya pazarından en fazla para borsası olan bitcoin paraları fazlasıyla güvenli olduğunu düşünüyorduk. Tabi ki, bazı siber casuslar kripto paralarının saklandığı bankanın veritabanına sızmaya çalışmışlar. Dün gece dünyaya şok bir haber geldi.
Sanal paralarının saklandığı merkez bankası siber casuslar tarafından hacklenmiştir. İsteğine ulaşan bu siber casuslar şu an dünyanın her yerinde FBI tarafından aranıyor. Arkalarında iz bırakmadıklarından anlaşılıyor ki, bu grup bir kaç aydı bu işin arkasında. Çünkü, sunucuya giriş ve çıkış bilgileri temizlenmiş, paranın yatırılacağı yerin bile izi yok. Bu bilgi artık kripto paralarının piyasada yerini dahada dengesiyle oynadı. Bu işlem kripto paralarının saklandığı Japonya’da oldu. Finans basında açıklama yaparken bu olay yakından gerçekleşmemiştir. بلوت لعبه Bunlar sadece uzman hacker’lar tarafından uzaktan bağlantı yapılarak sağlanmıştır.
kripto

Ne kadar kripto parası çalındı? Paralar geri ödenecekmi?

Tam olarak hiç bir şekilde iz bırakılmadığını ve 425 milyon dolar($) çalındığını söylediler. Bankadan çalınan paraların sahiplerine geri ödeme yapacaklarını söylediler. Şirket şu anlık sadece paraların geri ödemesini ve güvenlik üzerinde çalışma yaptıklarını belirtti. Japonya’da yaşanan bu olay artık kripto kullanıcılarını dahada uzaklaştırdı. 30 Sanal Sunucusu bulunan kripto merkezi bankası bu işin kim tarafından ve saat kaç aralığında yapıldığını belirleyemedi. Bu işin sonucunda teknik zorluklar yaşandığı ve personel yetersizliğini çok rahat şekilde görüntüledi. Bu Japonya’da yaşanan ilk kripto parası çalınma şoku değil. 2014 yılında bitcoin ticaretinin 80% yöneten MT-GOX kripto parasın 500 milyar dolarını kayıp etmişti ve iflas başvurusu yapmıştı.

Peki şu an bitcoin’e para yatırmaya değermi?

Bitcoin hayla artış durumunda ve paralarının sahiplerine en geç 1 ayda yeniden aktarılacağını söyledi. Yani buradan anlıyoruz ki, paralarını fazlasıyla saklamışlar. روليت دبل زيرو Kısa zamanda eğer 1 milyon kişi bitcoin kullanıyorsa bu zaman onların parasını vermek gerçekten zor olur. Bu zaman şirketin hayla parasının olduğunu ve gelişmenin olacağını gösteriyor. Şu an bitcoin’e para yatırmak aslında sorunsuz diyebiliriz. Zaten eğer 2 defa yeniden şirketin parası çalınırsa bu zaman sadece şirket değil ülkede parayı geri getirecektir. Çünkü, bitcoin fazlasıyla birden fazla ülkede şirket barındırıyor ve piyasada en farklı bir para birimidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?