2018’deki En İyi 3 MacBook VPN

2018'deki En İyi 3 MacBook VPN

Mac kullanıcıları güvenlik konusunda bir miktar şikayette bulunabilirler. Ancak kendileri kendilerine güvenlik sağlayabilir. Apple’ın masaüstü bilgisayarları siber suçlular tarafından giderek daha fazla hedefleniyor ve asla sizin güvenliğinizi sağlamak için para ödemiyor. Mac için VPN almak iyi bir seçenektir.

Elbette, yüksek korumalı bir antivirüs gibi, Mac’li bir arkadaş grubu da Windows’daki herkes kadar kaliteli bir Sanal Özel Ağa ihtiyaç duyar. Ancak en iyi VPN servislerinin her biri bir istemci veya macOS kullanıcıları için tatmin edici bir destek sağlamaz.

1.ExpressVPN

ExpressVPN, Mac’in en iyi çok yönlü VPN hizmetidir. Firmanın özel uygulaması, bazı gelişmiş seçeneklerin yanı sıra bağlantı için tek tıklama seçeneği sunan, sezgisel ve çok kullanıcı dostu bir hizmetdir.

Varsayılan olarak OpenVPN UDP üzerinden 256 bit şifreleme kullanır ve uygulama bir sanal lisans anahtarı ve bölünmüş tünel açma işleviyle gelir.

Çok iyi bir iOS uygulaması ve Safari tarayıcı uzantısı da mevcut. Bu sayede eksiksiz bir Apple VPN deneyimi elde edersiniz. Mükemmel hızlar, uygun bir gizlilik politikası ve 7/24 müşteri desteği, mükemmel bir Mac VPN ürününü tamamlıyor.

ExpressVPN, 94 ülkede hızlı VPN sunucuları ve sınırsız bant genişliği içerir. Bu, P2P trafiği için VPN kullanan veya Netflix gibi servislerde engellemeyi kaldıran herkes için sağlam bir seçim yapar.

Hizmet, diğer birçok VPN sağlayıcısından biraz daha pahalıdır, ancak Mac için en iyi VPN deneyimini isteyenler için mükemmel bir seçim olabilir. ExpressVPN ücretsiz deneme sürümü ile gelmez, ancak güvence için 30 günlük para iadesi garantisi vardır.

2.NordVPN

Güvenlik söz konusu olduğunda, NordVPN bunu hiç beğenmiyor. Kendi ‘Çift Sanal Özel Ağ’ teknolojisi, verileri iki kez şifreler. Diğer bir deyişle, şifreli sohbet, web proxy uzantıları vb. gibi ek güvenlik ekstraları varken, verileri daha da güvenli hale getirmek için verilerinizi iki ayrı VPN sunucusu üzerinden geçirir.

NordVPN’in hem macOS hem de iOS için istemcileri diğerlerine göre oldukça basittir, ancak işleri basit tutmak yeni başlayanlar için avantajlı olabilir. Bu sağlayıcı ayrıca P2P dostu ve sıkı bir ‘sıfır günlük’ politikasına sahiptir. Testlerimizde performans ortalamanın biraz üzerindeydi.

Ücretsiz bir 3 günlük deneme sürümü bulunuyor. NordVPN nispeten uygun bir hizmet. 30 günlük para iadesi garantisi ile dört plan vardır ve 3 yıllık teklif büyük bir değeri temsil eder.

3.VyprVPN

Bu İsviçre merkezli sağlayıcı, bir katman bir ağı işletiyor ve yalnızca kendi sunucularının sorumluluğundadır. Bu yüzden VyprVPN’in performansın önünde iyi bir performans göstermesi hiç de şaşırtıcı değildir. Aslında, testlerimizde, normal hızlarımıza kıyasla (Sanal Özel Ağ çalışması olmadan) indirme hızlarımızın iki katından fazla olduğunu gördük.

Mac’e gelince, oldukça düzgün ve bilgimize göre benzersiz bir özellik var. Yani, VPN bağlantılarınızı uygulama başına temelinde yönetme ve özelleştirme olanağı, çevrimiçi gizliliğinizin daha iyi bir şekilde kontrol edilmesini sağlar.

Ve güvenlik açısından VyprDNS, OpenVPN (160 bit ve 256 bit), L2TP / IPsec protokolleri ve VPN engellemesinden kaçınmak için VyprVPN’in kendi Chameleon protokolünü elde edersiniz. Ancak, bazı bağlantıların kayıt bağlantı süreleri ve IP adresleri şeklinde devam ettiğini unutmayın.

VyprVPN, aylık veya yıllık faturalandırma ile iki fiyatlandırma planına sahiptir. Aylık planlar oldukça pahalıdır, bu yüzden yıllık seçenek para tasarrufu yapmanın en iyi yoludur. Kötü olanı ise, bu sağlayıcıdan herhangi bir geri ödeme yapılmamaktadır. Bu nedenle satın almadan önce hizmeti test etmek için üç günlük ücretsiz denemeyi kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?