2018 Yılı İçin En İyi 3 OCR Yazılımı

2018 Yılı İçin En İyi 3 OCR Yazılımı

Kağıt belgelerin sayısallaştırılması bireyler ve işyerleri için çok fazla yarar sağlarken, bir zamanlar dosyalama dolaplarının durduğu yerlerin büyük bir kısmını temizler ve belgeler hırsızlık, yangın ve sele karşı korunur.

Bu kağıtsız sürecin anlaşılması için, gerçekten OCR’yi (Optik Karakter Tanıma) karışıma eklemelisiniz. OCR yazılımı, içindeki metni bir bilgisayar tarafından okunabilir hale getirmek için dijital belgeleri tarar, böylece bunları Microsoft Word veya Google Dokümanlar’da oluşturduğunuz her şeyi yaptığınız gibi arayabilirsiniz.

İşte, karşımıza çıkan en iyi beş OCR uygulaması için, tüm bunlar sezgisel bir arayüzü, kullanışlı özelliklerin bir yığınıyla birleştiriyor.

Google Drive

Google Drive’ı ister bireysel isterse işletme olarak (G Suite’in bir parçası olarak) kullanın, OCR yeteneklerine dokunabilirsiniz. Aslında, her şey otomatik olarak açılır: Herhangi bir PDF veya gerçekten Google Drive’a yüklediğiniz herhangi bir resim metin için taranır.

Bu metin daha sonra Google Drive’ın içinden veya belirli bir belgenin içinden kolayca aranabilir. Şu anda kendiniz için deneyebilirsiniz – Google Drive’ınızdaki bir resmin içinde olduğunu bildiğiniz bir metin satırı arayın ve açılır. Her şey sihir gibi çalışır.

Tabi ki, Google bunun üzerinde çalışmak için bol miktarda eğitim verisi ve bulut işleme gücüne sahiptir, dolayısıyla sonuçların gerçekten de etkileyici olmasını bekleyebilirsiniz. Birkaç gelişmiş arama fonksiyonuna ve özelliğe sahip olmak hoş karşılanacaktır, ancak bunu entegre bir özellik olarak yorumlamak zordur.

Nuance OmniPage Ultimate

OCR taramanızı ciddiye alırsanız – iş makinenizde çok önemli bir çark varsa – Nuance OmniPage Ultimate’a bir göz atın. Beklentilerin üstünde ve ötesinde özelliklerle doludur ve fiyat nispeten yüksek olsa da, çoğu küçük işletme için uygun fiyatlı parantez içinde kalmaktadır.

Paranızı düşürün ve hemen hemen her tarayıcı kaynağından gelen kağıt belgeleri istediğiniz herhangi bir dijital dosyaya dönüştürebilirsiniz – ve her şey çok hızlı çalışıyor. Geçmek için kağıt yığınlarınız varsa, OmniPage Ultimate tarafından kaydedilen zaman gerçekten eklenmeye başlayabilir.

Dönüşümde doğruluğu ile tanınan bu Nuance yazılımı, PWC ve Rolls-Royce dahil olmak üzere iş dünyasındaki en büyük isimlerden bazılarına güveniyor ve özel iş akışları oluşturmanızı sağlıyor, böylece belgeleriniz otomatik olarak doğru yere doğru yere ulaştırılıyor. ihtiyaçlarınıza bağlı olarak.

Ultimate sürümü kanınız için biraz fazla zenginse, daha fazla giriş, çıkış ve iş akışı seçeneği içermeyen, ancak ihtiyaç duyan kullanıcıların çoğuna yönelik özelliklerde daha fazlasını sunacak olan OmniPage Standard’ı deneyin. Bir OCR çözümü.

Abbyy FineReader

Abbyy, şirketlerin belgeleri uzun süre yönetmesine yardımcı oluyor ve FineReader yazılımının en son sürümünde gösteriliyor. Bu, sadece küçük işletmeler için istediğiniz kadar kapsamlı bir çözüm. biraz daha hafif.

Bir tarayıcıdan kağıt belge almak ve onları tamamen okunabilir, düzgün organize edilmiş, dijitalleştirilmiş belgeler yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçları alırsınız. Metni tanımanın yanı sıra PDF, Microsoft Office veya diğer biçimlere dönüştürmenin yanı sıra, program ayrıca belgeleri karşılaştırabilir. Ek açıklamalar ve yorumlar ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Toplu iş paketlerini toplu olarak dönüştürmeniz gerekiyorsa, FineReader bunu da yapabilir. Bir terlemeyi bozmadan bir dizi çıktı biçimini ve 192 farklı dili ele alabilirsiniz. Bir telefondan hızlı tarama yapmanız gerekiyorsa, yardımcı mobil uygulamalar da vardır.

Yazılım şimdiye kadar gördüğümüz en modern değil, temiz, fonksiyonel ve işi mükemmel bir şekilde yapıyor. Abbyy FineReader, OCR alanındaki en iyi seçeneklerden biri olarak güçlü bir üne kavuşmuştur. Tüm hype’ın paranın olup olmadığını görmek için ücretsiz bir deneme sürümünden yararlanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?