2018 WordPress İçin En İyi Güvenlik Eklentileri? 20-13

2018 WordPress İçin En İyi Güvenlik Eklentileri? 20-13

Ve elbette, bazı WordPress güvenlik eklentilerni kullanmamız gerekiyor. WordPress sitenizi daha iyi koruyabilmeniz için harika çözümler sunan birçok büyük geliştirici ve şirket var. Bu şirketler sadece sitenizi normal olarak değil aynı zamanda kötü amaçlı yazılımcılar tarafından gelen DDOS saldırılarını da engelliyor. Ancak bu bir üst seviye eklentilerde bulunuyor. Yani preminium üyelik gerektiren eklentilerini kullanmanız gerekiyor.

2018 Yılı İçin En İyi WordPress Güvenlik Eklentileri

Sucuri Secuirty

BulletProof Security

WordFence Secuirty

All In One WP Security&Firewall

SecuPress

Önemli! Performans sorunları nedeniyle WordPress sunucularınız da çok fazla eklenti bulundurmanızı tavsiye etmiyoruz. Saldırganların verilerinize erişmesini engellemek için donanım güvenlik duvarları, aktif ve pasif güvenlik, kesintisiz çalışma süreleri ve diğer gelişmiş özelliklerin puanları bulunmaktadır. En iyi çabalarına rağmen sitenizin güvenliği ihlal edilmişse, bunu ücretsiz olarak düzeltmeye başlarlar.

Yukarıdaki eklentilerin bazı tipik özellikleri ve kullanımları şunlardır:

Kullanıcı Profilleri Oluştururken Güçlü Şifreler Oluşturun Ve Yetkileri Doğrulayın

Parolaların Süresinin Dolmasına Ve Düzenli Olarak Sıfırlanmasına Olanak Sağlayın

Kullanıcı Eylemi Günlüğünü Aktifleştirin (İsteğe Bağlı)

WordPress Güvenlik Anahtarlarının Güncellemeleri Zamanlı Yapın

Kötü Amaçlı Yazılım Taraması Yapın

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamanı Etkinleştirin

Robot Doğrulamasını Etkinleştirin

WordPress Güvenlik Duvarını Etkinleştirin

IP Beyaz Listesini Etkinleştirin

IP Kara Listeye Almanı Etkinleştirin

Dosya Değiştirme Kayıtlarını İzleyin

DNS Değişikliklerini İzlemeni Etkinleştirin

Kötü Amaçlı Ağları Engelleme Özelliğini Etkinleştirin

Ziyaretçilerle İlgili WHOIS Bilgilerini Görüntüleyin

Onurlu bir sözü hak eden bir başka büyük eklenti, WordPress Security Audit Log eklentisidir. Bu, WP çoklu site veya sadece çok yazarlı siteler üzerinde çalışanlarınız için harika bir eklentidir. Kullanıcı verimliliğinin sağlanmasına yardımcı olur ve yöneticilerin değiştirilen her şeyi görmelerine izin verir; Yani girişler, şifre değişiklikleri, tema değişiklikleri, widget değişiklikleri, yeni konu oluşturulması, WordPress güncellemeleri, vb. Yazımın ardından, WP Security Audit Log eklentisi, 5,5 dereceden 5,7 puan üzerinden 40.000’den fazla aktif yüklemeye sahiptir.

Ayrıca e-posta bildirimleri, kullanıcı oturumları yönetimi, arama ve raporlar gibi ek premium eklentileri de vardır. Kötü amaçlı yazılımcıların kilitlenmesine yardımcı olabilecek bu ek WordPress Güvenlik eklentilerine göz atın. Dikkat! Çok fazla aynı içeriğe sahip olan eklenti yüklediğinizde diğer eklentiye zarar verebilir. Bu yüzden yukarıda belirmiş olduğumuz eklentilerden en fazla üçünü kurun.

Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?