2018 için Off-Page SEO için Yeni Başlayanlar Kılavuzu

002

Off-Page SEO Yeni Başlayanlar için Kılavuz

Günümüzde internette bir ton web sitesi görebilirsiniz, ancak bu web siteleri en çok arama sonuçlarında olduğundan, popüler ve insanlar bu web siteleri hakkında çok az web sitesi vardır.

Bu web sitelerinin üstte olmasının nedeni SEO’dur .

SEO, web sitenize veya web sayfalarınıza arama motorunun en üst kısmında ulaşmanıza yardımcı olur ve web siteniz en iyi arama sonuçlarında bulunuyorsa, kullanıcıların web sitenize gelme olasılığı daha fazladır .

En önemli şey trafik ve SEO olmadan web sitesini ziyaret edebilirsiniz hiç kimse . Web siteniz SEO olmadan çöp olacaktır. Herkes SEO’da ya da başka şeylerde en üstte olmak ister. Eğer zirvede olmak istiyorsan, o zaman yaratıcı şeyler yapmalısın. Bu, içeriğinizi yaratıcı ve bilgilendirici kılmak demektir.

Google, bu içeriği hızlı ve benzersiz bir şekilde endeksler. Web sitenize gelen kullanıcı, içeriğiniz benzersiz ise, bir blogger’ın ihtiyaç duyduğu ve bu şeyin mümkün olabileceği daha fazla zaman harcayacak.

SEO’da yapmanız gereken birçok şey var. Burada Off-page SEO hakkında konuşacağım. SEO, iki bölümden yani Sayfa İçi SEO ve Off-page SEO’ya ayrılır.

Sayfa İçi SEO

Sayfadaki SEO zaman başlıkları, meta etiketleri, gelen bağlantılar, başlıklar, alt başlıklar, gibi şeyler hakkında bakmak zorunda anahtar kelime ve meta açıklamalar. Bu konu ile ilgili her şey On-page SEO adı altında toplanır.

Sayfa İçi SEO, web sitenizde veya içeriğinizde web siteniz için yazdıklarınız üzerinde yapılır. Bu şeylerle ilgilenmeniz gerekiyorsa, kesinlikle herhangi bir arama motorunun ilk sayfasına ulaşmanıza yardımcı olacaktır .

Off-page SEO çalışıyorsanız o zaman
Blog yorumlama, Konuk gönderme, Sosyal imige, Forum gönderileri, backlinkler ve giden bağlantılar gibi şeyler hakkında dikkatli olmak zorunda kalırız.

Bahsettiğim her şey Off-page SEO altında geliyor. Off-page SEO, web sitenizin dışında kaliteli linkler almak ve Off-page SEO yapmak için web sitelerinizden çıkmak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bu şeyleri halledeceksiniz Off-page SEO, bloglarınız veya web siteniz için çok faydalı olacaktır.

Off-page SEO size yardımları

Off-page SEO’da iyi iseniz, Backlinks, Forum ilanı, Guest ilanı ve Sosyal paylaşım hakkında bilmeniz gerekir. Temel olarak bu şeyler Off-page SEO’da en önemli rolü oynar.

Eğer misafir kaydı yapıyorsanız, o zaman başka web sitelerinde size web sitesi tanıtmak için yardımcı olacak ve yüksek etki alanı yetkisine sahip bu web sitesinde konuk yayın yapıyorsanız o zaman size en üst sıralarda yardımcı olacaktır.

Sosyal paylaşım sosyal medya web sitelerinden trafik almanıza yardımcı olacaktır. Off-page SEO’da yapmanız gereken bir çok şey var ama en önemlisi ve her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeylerden bahsedeceğim.

Herkes size SEO’yu anlatıyor ama bazı insanlar size SEO’yu uygun bir şekilde öğretecek. SEO, blogunuzu veya web sitenizi popüler kılan tek şeydir.

Sosyal medya web sitelerinde güçlü bir bağlantınız varsa, web sitenizde veya blogunuzda maksimum trafik elde edersiniz . Sosyal medya web sitelerinin artı noktası, kitlenizi hedef kitlenizi hedefleyerek ilerlemektir.

İşte ben backlinks hakkında konuşacağım. Web siteleriniz için backlink’leri nasıl yapacağınızı biliyorsanız
, neredeyse işiniz bitti. Web siteleriniz için maksimum geri dönüşler alırsanız, web sitelerinizin alan adı
yetkisi yüksek olur. Alan yetkiniz yüksekse, SEO’da size yardımcı olur.

Sorunlarınızı forumdaki insanlarla tartışabilirsiniz ve başkalarının sorunlarının çözümü varsa, sorununuzu çözmek için web sitenizin URL’sini paylaşabilirsiniz. Web sitenizi bilmeyen diğer kişiler nedeniyle web siteniz hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Odaklanmanız Gereken Şeyler

Yetki geri dönüşleri

Herhangi bir geri bağlantı bağlantınız yoksa, hiç kimse web sitenizi arama motorunun ilk sayfasına koyamaz . İnternet’teki web sitelerinin% 99’unun, web sitenize başka bir web sitesinden işaret eden en az bir geri dönüşü vardır. Web sitenizde yetkili ilgili backlinkler varsa, herhangi bir arama motoru web sitenize daha fazla güvenir ve en üstte size yardımcı olur .

Alan yetkisi ve sayfa yetkisi daha yüksek olan web sitelerinden geri dönüş aldığınızdan emin olun çünkü yüksek otoriteye sahip olanlar web sitelerinizin kaliteli geri dönüşler almasına yardımcı olur.

Her zaman daha yüksek alan yetkisine (DA) ve Sayfa yetkisine (PA) sahip web sitelerinden geri alın. Çünkü, web siteniz için iyi olan alan yetkinizi ve Sayfa yetkinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Google hakkında konuşacak olursam, yeni içeriğiniz varsa google, kullanıcılarınız için içeriğinizi görünür hale getirin. Google, sayfalarını algoritmasına göre sıralar .

Google sıralamasında dikkate aldığı faktör:

 • Bağlantı alan adlarının sayısı: Web sitenize veya blog’larınıza bağlanan web sitelerinin veya blogların sayısı sizi en üst sırada tutmak için önemlidir.
 • Bağlantı sayfası sayısı:   Web siteniz, tek bir web sitesi yerine çok sayıda web sitesiyle bağlantılıysa, bu, üstte olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Alan yetkilisini bağlama: Sayfanız sayfa yetkisi yüksek olan sayfaya bağlıysa, o zaman web siteniz ve sizin için faydalıdır.
 • Ana sayfadan bağlantılar: Yetkileri yüksek olan başka bir web sitesinin ana sayfasından link alırsanız, sıralama için web sitesi sizin için iyidir.

Backlink’leriniz yüksek otorite web sitelerinden geliyorsa, google sitenizi daha
değerli görüyor .

 Sosyal medya sinyalleri

SEO’nuzu geliştirmenin diğer yolu budur. Sosyal paylaşımınızı geliştirmek istiyorsanız, o zaman size en üstte ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Kitlenizi içeriklerinize göre hedeflemiyorsanız, kitlenizi tanıyın ve kitlenizi içeriğinize göre hedefleyin, o zaman sosyal paylaşım sizin için uygun değildir.

Kitlenizle etkileşim kurun, böylece kitlenizin beğendiğini bilirsiniz. Her zaman bu içeriğin kitlenizin ihtiyaç duyduğu şeyi yapması en üstte size ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Araştırmaya göre Twitter, 2o10 yılında milyarlarca arama sorgusunu ele alıyor. Google ve Bing’in bile bir ay içinde milyarlarca arama sorgusu vardır.

Sosyal medyada iyi bir komuta sahipseniz ve çok fazla takipçisi olan sayfalarınız varsa, o zaman paradan oynayacaksınız çünkü sayfalardan birçok kullanıcı alacaksınız. Milyonlarca takipçiye sahip büyük bir sayfanız varsa, web sitenizde çok miktarda trafik oluşturabilirsiniz. Facebook’taki 1 sosyal medya sitesi de Facebook’un günde milyarlarca arama sorgusu aldığını belirtiyor.

İnternette sadece sosyal medyadan dolayı çalışan birçok web sitesi var. Sosyal medya mevcut değilse, internet sitelerinin internetteki oranı şu andan daha azdır. Sosyal medya, Off-page SEO’nun bel kemiği gibidir.

Sosyal medyada aktif iseniz, sosyal medya da web sitenizi arama motorunun ilk sayfasında büyütmenize yardımcı olur. Temel olarak web, müşterilerinizle ve müşterilerinizle ilişki kurmak, fikirleri diğer insanlarla paylaşmak, birbirleriyle bilgi paylaşımı yoluyla birbirleriyle ilgili yararlı bilgiler vermek için kullanılır.

Quora

SEO’yu benden daha iyi bilen pek çok efsane ve SEO yapan pek çok kişi var. Bu efsaneler ayrıca bloglarının ve web sitelerinin görünürlüğünü artırmak için Quora kullanıyor. Web sitenizin SEO’sunu ve Off-page SEO’nu da geliştirmenin en iyi yoludur.

Quora ayrıca Off-sayfa SEO’nun bir parçasıdır ve eğer Quora kullanmıyorsanız o zaman blogunuza veya web sitenize ait SEO’ya uygun bir çaba sarf etmiyorsunuz.

Sorular sormak ve çözümler sunmak, web sitenizde trafik elde etmenin daha iyi bir yoludur. Çünkü insanlar, en iyi çözümü sunarak sorunlarını çözen kişiyi tanımayı çok isterler.

Burada birçok insan Quora’nın ne olduğunu bilmiyor mu?

Quora, tüm sorunlarınızın mümkün olan en iyi cevabını bulabileceğiniz bir yerdir, bu problemler SEO’da mı yoksa hayatınız veya herhangi bir şeyle ilgili olsun, hemen hemen her şeyin ve her şeyin çözümünü bulabilirsiniz.

Quora’yı nasıl kullanacaklarını bilemeyenler veya Quora nedir?

Sizin için birkaç ipucu var!

 • Becerilerinizi sergileyin: Başkalarına verdiğiniz çözümler, becerilerinizi Quora okurlarına gösterecektir. Web sitenize veya bloglarınıza trafik çekmek için blogunuz veya web sitenizle ilgili soruları her zaman yanıtlayın. Eğer çözümünüz okuyuculara yardımcı olacaksa, sorunlarına çözüm sunmanızı talep edeceklerdir.
 • Google cevabınızı gösterir: Cevabınız orijinal ise ve cevabınızda çok fazla fiyatınız varsa, kullanıcı cevabınıza ilgili bir sorgu yazdığında, google, arama sonuçlarında cevabınızı gösterecektir. Kitlenizi büyütmek faydalıdır.
 • Kalıcı trafik: Eğer okuyucunuza derinlemesine cevaplar verdiyseniz ve bu cevap bilgilendirici ve yardımcı olduysa, o zaman trafik iyi bir miktar oluşturur ve trafik kalıcıdır, çünkü okuyucuların sorununu çözerek onlara en iyi çözümü sunabilirsiniz.
 • Uzmanlar: Quora’da vakit geçiren çok yetenekli insanlar var. İşletmenizle ilgili öğrenmek istiyorsanız, onlardan birçok şey öğrenebilirsiniz. Bu uzmanlar deneyimlidir ve bir deneyimden öğreneceğiniz şeyler kesinlikle size yardımcı olacaktır.

Youtube videoları

Artık herkes, YouTube’un blogunuzun ve web sitenizin Off-page SEO’sunu nasıl geliştireceğini düşünüyor . Size, YouTube’un Google’dan sonra dünyanın en büyük 2. arama motoru olduğunu açıklığa kavuşturmama izin verin.

Bu yüzden YouTube’u hafifçe kullanmayın. YouTube videolarından aldığınız bağlantılar bloglarınız için değerlidir, çünkü bu bağlantılar Off-page SEO’da size yardımcı olacaktır.

YouTube’u bir taşıyıcı olarak alan ve iyi performans gösteren birçok YouTube kullanıcısı var. Çok sayıda aboneye sahipler ve YouTube’da çok miktarda aboneniz varsa, web sitenizdeki veya bloglarınızdaki trafiği almanıza yardımcı olur.

Bugünlerde YouTube dünyada çok popüler ve birçok kişi video yaparak YouTube’dan iyi miktarda para kazanıyor. Değerli içerik oluşturmanın kolay olmadığını söylemeliyim, ancak çabalarınızı düzenli olarak yapıyorsanız, içeriğiniz bir gün YouTube’da en üstte olacak. İhtiyacınız olan tek şey seyirci ve sabır için yaratıcılıktır.

Çok miktarda aboneniz varsa, YouTube’dan trafik alabilirsiniz. Sadece bilgi dolu kitleniz için iyi bir içerik oluşturmalısınız.

Şimdi sizler için bazı ipuçları:

 • Sahte olmayın, sadece siz olun ve videoların yardımıyla yeteneklerinizi sergileyin.
  Kişiliğinizi temsil etmelidir .
 • Her zaman popüler olan trend konusu hakkında video hazırlayın.
 • Yaptığınız videolar, kitlenizi başkalarından benzersiz olduğunuzu gösterir.
 • İçeriğinizin kalitesi önemlidir, kalite yüksekse görüşleriniz yüksek olur.
 • Kanalınızı 10 ila 15 video ve iyi bir miktar aboneden önce tanıtmayın.
 • Videolarınızla tutarlılık kazanın, böylece bir sonraki
  videonuzu ne zaman koyacağınızı kitlenizin bilmesini sağlar .
 • Başlığınızı çekici ve çekici hale getirin.
 • Küçük resim her şeyden ötürü küçük resminizi çekici hale getirir.

İyi yapıyorsanız o zaman tanıma kazanmak için 1 ila 2 yıl sürecek, bu yüzden sabırlı olun.
YouTube’un bir topluluk olduğunu her zaman unutmayın. Bu nedenle dikkat çekmek istiyorsanız, diğer insanlara da dikkat etmelisiniz.

Haftalık Paylaşımlar İçin Bloglar 

Bu, bloglarınızın Off-page SEO’sunu iyileştirmenin en hızlı yoludur. Ana şeyden daha başarılı olmak istiyorsanız, başkalarıyla ilişki kurmaktır. Diğer blogcularla ilişki kurmaya başlarsanız, blogunuzu bu blogcuların önünde tanıtmanıza ve blog’unuza daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur.

Bağlantı toplanmaları ilişki kurmanın tek olası yoludur. Bu, blog içeriğinizi herkesin önünde sergilemek ve diğer tüm blog yazarlarının dikkatini çekmek için mümkün olan en iyi yoldur.

Bu şeyi her hafta yapıyorsanız, o zaman yakında backlinks kalitesine sahip olacaksınız. Ve güven bana bu backlinks bir numara olan bu web sitesi sollamak için yardımcı olacaktır.

Birçok insan nişlerinde toplanmaları nasıl bulacağını bilmiyor. Sadece “haftalık link 
roundup + niş anahtar kelimenizi veya“ mashups + niş anahtar kelimenizi ”yazmanız yeterlidir .

Şimdi herkes bunu kolayca düşünecek, evet diğer blog yazarlarının önünde kendinizi temsil etmenin kolay olduğu ancak yuvarlamalara gitmeden önce birkaç şeyi almanız gerektiği.

 • İçeriğinizi çekici hale getirerek, okuyucunuzun makalenizi okumasını zorlaştırır.

Bu yüzden bağlantı fırsatlarını her yerden bulabilir ve kısa bir süre içinde SEO’nuzu geliştirmenin en hızlı yolu olduğundan maksimum geri dönüş sayısını elde etmek için onlara katılın.

Anahtar Kelime

Off-page SEO’da işitme anahtarını duyduktan sonra, pek çok kişi, On-sayfa SEO’nun bir parçası olduğunu düşünecektir
. Hatırlanması gereken şeyler
, hedef anahtar kelimenizi doğru bir şekilde seçmemeniz durumunda, başkalarının web sitelerinin yanlış bağlantılarını çekecektir.

Off-page SEO’dan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, doğru anahtar kelimelerinizi hedeflemeniz gerekir. Anahtar kelimeler, Sayfa İçi veya Sayfa Dışı sayfanın her iki tipinde de önemli bir rol oynar.

Anahtar kelimenizin SEO’nuzu kontrol eden tek faktör olduğunu biliyorsunuz. Mükemmel içerikli bir kampanya yürütmek istiyorsanız, anahtar kelime bunun için gerekli yapı taşlarıdır.

Herkes organik trafiğini iyileştirmek istiyor ve ziyaretçilerinizi blogunuza yükseltmek istiyorsanız, anahtar kelimenize dikkat etmeniz gerekiyor. Nişinizle ilgili anahtar kelimenizi alın ve içerik oluştururken bu anahtar kelimeleri çevrenizde kullanın.

Örneğin: spor merkezi hakkında arama yapmak istiyorsanız, ana anahtar kelimenizi “Google
anahtar kelime planlayıcı” ya da sadece “Google arama çubuğu” na girin, oradan fikir alacaksınız.

Anahtar kelime performansınızı iyileştirmenin yolu, birincil anahtar kelimenizi başlık etiketinde ve LSI anahtar kelimeniz içeriğinizin arasında kullanmaktır. Ve bir şey hatırlayın, lütfen içeriğinizde tekrar tekrar birincil anahtar kelimenizi belirtmeyin.

Birçok kişi LSI anahtar kelimelerini bilmiyor. LSI “Latent Semantic Indexing” anlamına gelir ve hefiniz için LSI anahtar kelimenizi bulmak için birçok araç vardır.

Sıralamanızı geliştirmek istiyorsanız, uzun anahtar kelimenize de odaklanın.

 Infographics ve görüntüler

Bu ayrıca Off-page SEO’nun önemli bir parçasıdır. Benzersiz ve çekici görüntüler kullanıyorsanız, SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olacak diğer web sitelerinden veya bloglardan kaliteli ve çok sayıda bağlantı alırsınız.

İçeriğin birkaç gün içinde zirvede olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Birçok kişi, yanlış olan içeriğe sahip olmak için siyah şapka SEO kullanıyor. Google tarafından tanınmak için orijinal içeriği SEO yönergelerine göre koyun.

Tanınmanın kolay yolu, infographics oluşturmaktır. Erken ve hızlı bir şekilde sıralamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü şimdi birkaç izleyici Infographics yapacak. Böylece, yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı hedef kitlenizin önünde sergilemek için büyük bir şansınız var.

Infographics’yi dinledikten sonra birçok insan Infographics yapıyor, bazıları kötü ve bazıları harika. Evet Infographics size en üst sıralarda yer vermenize yardımcı olacaktır, ancak eğer uygun bir bilgi, iyi bir renk kombinasyonu, grafikler, ikonlar, grafikler ve en önemli şey verilerinizle cazip hale getiriyorsanız, veridir.

Birçok insan, nasıl infographics oluşturacağını bilmiyor. Endişelenmeyin, yaratması kolay, “Canva” gibi Infographics oluşturmak için birçok araç var. Bilgi grafiklerinizi Canva’yı kullanarak oluşturabilir ve aynı zamanda infographicslarınızın iyi performans gösterdiğini ölçebilirsiniz.

Infographics, maksimum blog yazarları tarafından tavsiye edilir, çünkü Infographics yardımıyla bir ton bilgi sağlayabilirsiniz. Sadece
niş ile ilgili önemli bilgiler dolu bir çekici ve kolay anlaşılabilir bir infographics oluşturun. Ve bahse girerim bu Infographics yakında sıralanır.

Yaratıcılığınızı kullanın ve mümkün olan en iyi renkleri seçin ve infographicslarınızı serinletin. Böylece web sitenize gelen her kullanıcı işinizi sevecek ve web sitenizi tarayıcısında ileride kullanmak üzere işaretleyecektir.

Google cezaları

Arama motorunun ilk sayfasında sıralamasını korumak istiyorsanız geri bağlantılar gerçekten çok önemlidir. Ancak, arama performansınızın bağlantılara bağlı olduğu bir şeyi unutmayın. Çünkü bağlantılar arama performansınızı daha iyi veya daha kötü hale getirir.

Arama motoru üzerinde en güçlü etkiye sahip olduğu için Backlink’ler Off-page SEO hakkında konuşursak önemli bir rol oynar. Web sitenizin veya blogunuzun Google cezalarından tasarruf ettiğinden emin olun çünkü Google cezalarından kurtulmak çok zordur.

Popüler olmanın birçok yolu vardır, ancak yanlış bir şekilde karşılaşıyorsanız, gelecekte blogunuz veya web siteniz için zararlı olabilir. Siyah şapka SEO altında çalışıyorsanız, hızlı ve kolay bir sıralama alacaksınız. Black hat SEO, hızlı bir şekilde sıralamanıza yardımcı olur, ancak bu SEO türü Google tarafından izin verilmez, Google’ın politikaları altında değildir.

Google, ağırlıklı olarak değerli içeriğinize ve web sitenizin optimizasyonuna odaklanır. Her ikisi de
iyi çalışıyorsa, web siteniz veya blogunuz güvende olacaktır.

Önlemler

Geriye dönük bağlantıların tam analizini yapın çünkü size hangi backlink’in sizin için iyi olduğunu ve sizin için kötü olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır.

 Web siteleriniz cezalardan nasıl arındırılır

 • Web Sitesi Denetimi: Sitenizde herhangi bir sorunla karşı karşıyaysanız SEMrush’ı kullanabilirsiniz. Bu, blogcuların çoğunun önerdiği son derece tavsiye edilen bir araçtır. Web sitenizin neden arama motorunda iyi bir rakama geçmediğini kontrol edebilmek için her sorunu kontrol edebilirsiniz.
 • Optimizasyon: içerik, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her şeydir. Doğru anahtar kelimeyi kullanmıyorsanız, o zaman tamam olabilir, ancak içeriğiniz fazla tanıtım yapıyorsa kimse içeriğinizin viral olmayacağını durduramaz. Kitlenize bilgi dolu yararlı bir içerik verin. Kitlenize değerli içerik sağlıyorsanız, kitleniz, nişınızla ilgili herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduklarında web sitenize her zaman gelir.
 • Farklı anahtar kelime öbekleri kullanın: Eğer tüm backlink süreçleriyle işiniz bittiyse ve linklerin nereden geldiğini, hangi linkin önemli olduğunu, hangi linkin iyi ya da kötü olduğunu, web sitenizi sıralamak için kullanmanız gereken linkleri anlıyorsanız.

Bunu tamamladıktan sonra, farklı anahtar kelime öbeklerine odaklanmanız gerekir. İçeriğinize marka adı koyarsanız, google sizin bağlantınız için yararlı olacaktır. Bu, bağlantılarınızın çapa metnindeki tam eşlemeli anahtar kelimelere sahip olmaması gerektiği anlamına gelir.

Bir ipucu daha iyi sıralama için size vermek istiyorum. Her zaman bağlantı metnini markanızla birlikte kullanın çünkü içeriğinizi seven herkes içeriğinizi paylaşır. Çapa metnini kontrol edemezsiniz, bu yüzden marka adınızı kullanın. Web sitenize ve bloglarınıza her zaman yeni içerikler koyarsanız, web siteniz veya bloglarınız için faydalı olacaktır.

Katkı

Birçoğunuzun katkısını gördükten sonra, birçoğunuzun katkısı ile nasıl geri dönüş yapabiliriz? Evet, diğer blogcularla becerilerinize katkıda bulunuyorsanız, web siteniz veya blogunuz için yararlı olacaktır.

Konuk bloglama, geri bağlantılarınızı oluşturmanın en etkili yoludur, alan adı yetkisi yüksek olan ve bu web sitesinden bir backlink alan web sitesine konuk blog yazabilirsiniz.

Bu aynı zamanda niş ile ilgili diğer blogcular ile iyi bir bağlantı oluşturmanıza yardımcı olur. Ve eğer
farklı blog yazarlarıyla iletişim halindeyseniz, onlar hakkında blog oluşturma hakkında birçok şey öğreneceksiniz.

Blogculardan bilgi alıp bilgi alarak birilerine bir şeyler öğretmek ve öğretmek gibidir. Eğer elinizden geleni yaparsanız, o zaman size en iyisini verecek ve becerilerinizi filtrelemenize yardımcı olacaktır.

Konuk blog’unun yardımıyla Geri-takip backlinkleri oluşturabilirsiniz. Yüksek otorite web sitelerinden geri dönüşler almanın ve web sitenizin SEO’sunu geliştirmenin kolay yoludur. Bunları herhangi bir olumsuz sıralamaya girmeden yapabilirsiniz, çünkü bu şeyler google ve diğer arama motorlarının politikaları kapsamındadır.

Aldığınız şeyler diğer web sitelerine veya bloglara katkıda bulunuyor mu?

 • Başka blogcuların web sitesine katkıda bulunuyorsanız, o zaman bu şey backlink almanıza yardımcı olacaktır ve backlink web sitenizin veya blogunuzun Off-page SEO’su için çok faydalıdır.
 • Ziyaretçi blogu, web sitenizin trafiğini artırır, çünkü misafir blog’unu yaptığınız web sitesine gelen kullanıcı, içeriğinizi beğenirse web sitenize de gelir.
 • Bağlantı yapınızı artırmanın en kesin yolu konuk blog’dur.
 • Diğer blog yazarlarıyla konuk blog oluştururken yaptığınız ilişki, web sitenizi google’da sıralamanıza yardımcı olacaktır.

Başka blog yazarları için yazarken , web sitenizin pek çok bağlantısını içeriğinizin arasına koymayın gibi bloglama yaparken birçok şeyi hatırlamanız gerekir. Bu, siz ve web sitesi sahibi arasındaki ilişkinizi bozar.

Konuk blog yazarken diğer blogcular için içerik yazmak için elinizden geleni yapmalısınız. En iyi olanı yazın çünkü düşük kaliteli içerik sağlıyorsanız, sizin ve Blog’unuzun veya web sitenizin sizin için kötü bir durumdur.

Misafir bloglarını yaparken her zaman bu şeyleri hatırlayın:

 • Her şeyden önce,hedefle ilgili konuk bloglarını kabul eden web sitelerinin bir listesini bulun ve yapın.
 • Web sitesi alanıyla ilgili önemli olan her şeyi, Etki Alanı yetkilisi ve misafir gönderim kuralları gibi bir yere yazın.
 • Daha fazla misafir kaydı almak istiyorsanız ve daha fazla geri dönüş almak istiyorsanız o zaman herhangi bir yere gitmeyin, yalnızca “Kendi anahtar kelimenizi” + “misafir yayınını” veya “post yönergeleri yazın ve konuklara şovu bloglama için daha fazla fırsat elde edin Google arama motorundan çok fazla fırsatınız var.
 • Sosyal medya web sitelerinde fırsatlarınızı bulun, örneğin, “anahtar kelimenizi” + “nişinizi” yazarak Facebook’ta arama yapın ve arama yapın ve size Google’dan daha fazla fırsat gösterecektir.
 • Konukların yayın yapma fırsatlarını elde etmenin diğer yolu, diğer blogları gözlemleyerek ve bu web sitesinde yorum yapmaya devam etmektir. Web sitesinin aktif olup olmadığını, bu sitenin yeni içeriğe sahip olup olmadığını ve web sitesinin güncel olup olmadığını kontrol edin.
 • Pek çok kişi blog sosyal analizcisine gidip web sitesinin blog özetini yayınlamak istediklerini gönderir. Eğer iyi bir paylaşımları ve tweet’leri varsa, o zaman bu web sitesinde konuk bloglama fırsatı yakalayabilirsiniz.
 • Yüksek otorite sayfalarından geri dönme fırsatını elde etmenin bir başka yolu da açık site kaşifine gitmek ve sadece web sitesinin URL’sini girmek ve bu sayfaların otoritesini kontrol etmek.
 • Misafir gönderirken bu şeyleri hatırla. Şimdi,
  web siteniz için ve blog yazmak isteyen kişiler için katil içerikler oluşturun .

Dizinler ve Forumlar

Popüler bir blogcu olmanıza yardımcı olabilecek pek çok şey var ve Off-page SEO bunlardan biri. Daha fazla trafik ve becerilerinizin daha görünür olmasını istiyorsanız, öğelerinizi yol tarifleri ve forumlarda gönderin.

Forumlarda birçok şeyi tartışabilirsiniz çünkü orada farklı türdeki blog yazarlarını görebilirsiniz. Forumlar size bilmediğiniz şeyleri öğretmenin yanı sıra size trafiği verir.

İçeriğinizi göndererek ve içeriğinizi veya web sitenizi daha görünür hale getirerek forum gönderebileceğiniz bazı web sitelerinden söz edeceğim.

Sosyal yer imi web siteleri: Eşyalarınızı başkalarının önünde sergilemek için kullanabileceğiniz en iyi platform. Birçok sosyal yer imi web sitesi vardır, web sitelerinize veya bloglarınıza daha fazla trafik çekmek için içeriğinizi bu web sitelerinde yayınlamaya devam edin.

Forumlar: Forumlar, popüler blogcular ve yeni başlayanlarla kolayca iletişim kurabileceğiniz yerdir. Forumlarda niş hakkında çok fazla bilgi edinebilirsiniz. Burada iyi bağlantılar kurabilirsiniz. Bu, trafik kazanmak ve sıralamanızı arttırmanın en iyi yoludur.

Blog dizini gönderimi: Bu, kaliteli geri bağlantılar almanın en iyi yoludur. Uzun vadede almak istiyorsanız o zaman backlinks almak için en iyi seçimdir, biraz zor ama web siteniz ve blogunuz için iyi. Kategoriyi seçmeniz ve içeriğinizi bu kategori altında yayınlamaya devam etmeniz yeterlidir.

Makale sunulması: Makaleyi yüksek otoriteye sahip olan dizinlere gönderiyorsanız, sizin ve web siteleriniz için iyidir. Birçok kişi düşük kaliteli içerik oluşturur ve bazıları siyah şapka SEO’nun altında bulunan anahtar kelime doldurma ve daha birçok şeyi kullanır. Eğer bu tür şeyler yapıyorsanız, makaleniz reddedilir. Yani yüksek kaliteli içerik oluşturmak, blogunuz veya web siteniz için iyi olacak.

Soru ve cevap web siteleri: Soru ve cevap veren birçok web sitesi var ve bu web siteleri blogunuza daha fazla trafik çekmeye yardımcı oluyor. Sadece bu sitelere gitmeli ve nişınızla ilgili soruları aramalısın. İnsanlara sorularına çözüm sunarak soruları çözmelerini sağlayın. Her zaman çözümün sonunda blog bağlantınızdan bahsedin. Yahoo, Quora, blurtit gibi bazı soru ve cevaplar var.

Videolarınızı paylaşın: Videolarınızı paylaşmak, kaliteli geri bağlantılar elde etmenin en iyi yoludur. Bir video blog yazarıysanız, videolarınızı bu web sitelerinde paylaşarak popüler olmak için harika bir fırsatınız var. Yüksek sayfa sırasına sahip web sitesi YouTube, Flickr, Picasa, Tumblr, imgur.

Resim gönderimi: Bu web sitelerine göndermeden önce web sitelerinizin tüm resimlerini başlık etiketi ve doğru URL ile optimize edin. Flickr, Instagram, Picasa, Tumblr, imgur. Infographics sunumu: Infographics temelde çok fazla bilgi içeren bir görüntüdür ve yukarıda da infographicsdan bir backlink aldığınızdan bahsetmiştim. Bilgilerinizi çekici hale getirin ve bu web sitelerine gönderin. Web sitenize referans linki vermeyi unutmayın. Daha fazla trafik almanıza yardımcı olacaktır. Senin infographics gönderebileceğiniz web siteleri reddit ve visual.ly.

Web sitesiyle paylaş: Nişinle ilgili bir ppt ve pdf oluşturun ve diğer insanlardan benzersiz ve bilgilendirici bir belge hazırladığınızdan emin olun. Bu dokümanı, bu web siteleri issuu, slidshare, scribd üzerine yükleyin.

Yukarıda bahsettiğim web siteleri, kaliteli bir geri dönüşüm alabileceğiniz web siteleridir, çünkü bu web sitesi yüksek sayfa yetkisi ve alan yetkisine sahiptir. Ve Off-sayfa SEO size arama motorlarında daha iyi bir sıralama verecek herhangi bir şüphe yoktur.

SEO yapan pek çok insan var ama bir kaç kişi veya blogcu var, her bir küçük şeyle ilgilenebiliyorsunuz SEO gibi bir yanlış adım atıyorsanız blogunuz veya web siteniz tehlikede olacak.

SEO yapmanın birçok yolu vardır, bazıları iyi, bazıları kötüdür. Size hangi yolu seçeceğinize bağlı. Kötü olanı sizi çok kısa bir sürede zirveye çıkaracak ama bu seçim uzun vadeli bir seçim için geçerli değil. Büyümek için doğru bir yol seçin, biraz zaman alacak ama sonunda sizinle olacak.

Sonuç 

Off-page SEO hakkında bir şey duyduysanız, her bir akılda sadece bir şey var. Evet Off-sayfası SEO, tüm bağlantılarla ilgilidir. Tüm bağlantılara dikkat etmelisin.

Off-page SEO, nişinizden olan ya da bazen diğer nişlerden olan diğer blogcular arasında ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır. Becerilerinizi göstermenize ve kendinizi diğer kişilerin ve blog yazarlarının önünde görmenize yardımcı olacaklar.

Off-page SEO, blogunuzu veya web sitenizi Google arama motorunun en üst arama listesinde sıralamanıza yardımcı olacaktır. Yani Off-sayfa SEO hafifçe almayın. Web sitenizi optimize edin ve içeriğinizi daha iyi ve benzersiz hale getirin.

Bu yazıda bahsettiğim şeyler kesinlikle Off-sayfa SEO yaparken akılda tutmak arama motorları en iyi sıralama elde etmek için size yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?