2017’nin Olmazsa Olmaz Web Tasarım Trendleri

web tasarim 1 e1482337341109

Tasarım kelimesi, içerisinde yenilenebilirlik ve yaratıcılık kavramlarını barındıran bir kelimedir. لعبة تربح منها المال Dolayısıyla her yıl web tasarım trendlerinin gelişmesi ve değişim göstermesi kaçınılmazdır. Tasarım, görsellik ile birlikte işlevselliği de hedeflediği takdirde başarı getirir. 2017 yılında benimsenecek olan web tasarım trendleri, kullanıcı deneyimine odaklanacaktır.

Izgara (Grid) Tabanlı Sistem

Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan flat (düz) tasarımın yerini bu yıl ızgara sistem alıyor. Bu sistemde, site içinde kullanılacak öğelerin yatay ve dikey çizgiler sayesinde oransal ilişki içinde hazırlanması sağlanır. Bu çizgiler, sayfa üzerine yerleştirilecek resim, yazı gibi öğelerin yerleştirileceği konumun belirlenmesine yardımcı olur. Burada ilgili öğenin hem sayfa yüzeyiyle hem de o sayfada kullanılacak diğer öğelerle olan ilişkisi önemlidir.

Büyük Görseller

Çarpıcı görseller, kullanıcıların dikkatini çekebilmenin en iyi yollarındandır. Bütünlük sağlayan büyük görseller, dümdüz, herhangi bir görsel içermeyen içeriklerden çok daha etkilidir. Bu yıl, kullanıcıların dikkatini çekebilmek için web tasarımlarında büyük görseller çokça kullanılacak gibi görünüyor.

Çok Sayıda ve Parlak Renkler

Tasarım çalışmalarına kişisel dokunuşlar kazandırmak için daha parlak ve daha cesur renkler ön plana çıkarılacaktır. Bu konu kapsamında verilebilecek en güzel örneklerden biri, daha birkaç gün önce geride bıraktığımız yıla damgasını vuran Instagram’dır.

Yazı Fontları

Genel olarak okumayı çok seven bir toplum değiliz. Yazılardan çok resimlere, videolara odaklanırız. 2017 yılında bu durumu değiştirmek adına metin içeriklerini daha ön planda tutabilmek için sanatsal ve kaligrafik yazı tiplerine yoğunlaşılacaktır. العاب كازينو مجاني Bu sayede kullanıcıların ilgisinin canlı tutulması planlanmaktadır. موقع 888

Hareketli Animasyonlar

Web sayfasında kullanılan hareketli animasyonlar, kullanıcıların dikkatini çeken önemli unsurlardan bir diğeridir. GIF ve sinemagraf (başka bir deyişle “canlı fotoğraf karesi”) tekniklerinden yararlanmak web sayfanızı daha cazip kılacaktır.

Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG)

Klasik görüntü biçimlerine göre pek çok avantajı vardır. Temel avantajı, adından da anlaşılacağı üzere ölçeklenebilir olmasıdır. Yani, SVG’ler vektörlerden oluşur ve piksel tabanlı olmadığı için çözünürlükten bağımsızdır. Dolayısıyla her ekranda muntazam görünür. Firefox, Chrome, Safari, Opera gibi web tarayıcıları tarafından da desteklenir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?