2016 Yılının En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Yazılımı!

PS

1. Adobe Photoshop CC

Görüntü düzenleme uygulamalarının altın standardı, inanılmaz derecede popüler olan Adobe Photoshop CC, muhtemelen düşünebileceğinizden daha fazla özellikle kuşatılmış bu program 2016 yılına göre en gelişmiş uygulamalardan biridir. Temel gelişmiş düzenleme operasyonlarına tweaks (pozlama ayarı, yeniden boyut, bulanıklık / keskinleştirmek) ve maskeler, alfa birleştirme. PhotoShop ve diğer özellikleriyle yapamayacağı şey yok. Ve en son sürüm olarak, sanat panoları, yaratıcı tasarım kitaplık kütüphanelerine sorunsuz erişim ve Adobe Stock ile entegrasyonun yanı sıra 50 milyonu bulmanızı sağlayan “tasarım alanı” modunun önizlemesi gibi bir dizi yeni özellikleri bulunuyor. Projelerinizde kullanmak için ücretsiz ve telifsiz görüntüler bulunmaktadır . Ve elbette, çok katmanlı yetenek ve sağlam eklenti gibi tüm standart işlevlerde de var.
Not: Daha sade ve daha az kapsamlı ve bir az düşük düzenleme özelliklerine sahip bir programı da bulunuyor. Adobe Photoshop Lightroom CC
Düzenleme

2. Gimp

Genellikle Photoshop için en iyi ücretsiz alternatiflerden birisi olarak lanse edilen,  çapraz platform ve açık kaynak olan GIMP fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Temel düzenleme (örneğin, kırpma, gürültü azaltma) veya gelişmiş işlevsellik gölge düzenleme, karıştırma, katman düzenleme, dönüşümler gibi özellikleri bulunuyor. Özelleştirilebilir bir arayüze sahiptir ve işlevler, ihtiyaçlar doğrultusunda ayrı  ayrı, gösterilebilen / gizlenen çoklu modüllere ayrılmıştır. Kapsamlı donanım desteği (örneğin, basınca duyarlı tabletler, USB / MIDI denetleyicileri), bir MIDI denetleyicinin kaydırıcısını hareket ettirmek gibi aygıt eylemleriyle en çok kullanılan eylemleri kolayca bağlanmanızı sağlar. Sadece bunlardan ibaret değil ve içerisinde 100-den fazla eklenti barındırıyor.

3.Corel PaintShop Pro X8 Ultimate

Etkileyici Corel PaintShop Pro X8 Ultimate, bir imaj editöründen beklediğiniz her şeyle yüklü. Sekmeli bir kullanıcı arayüzüne sahip olan güçlü toplu işlem modu , her zaman birden fazla resmi düzenlemenize olanak sağlıyor. En yeni sürüm, metin kaydırma, içerik farkındalığı sihirli hareketi ve 4K çözünürlükte çalışan ekranlar için tam destek gibi özelliklerle doludur. Hassas seçimler yapabilir ve gelişmiş düzenleme için özel Camera RAW Lab modunu kullanabilirsiniz . Kademeli filtre efektleri, foto-haritalama ve raster veya vektör görüntü formatları için özel eklentileri bulunuyor. Dahası, Corel PaintShop Pro X8 Ultimate  tamamen Adobe Photoshop eklentilerini de ek olarak destekler. Ayrıca düzinelerce fırça, doku ve telifsiz ücretsiz arka planlar elde edersiniz.

4. DarkTable

Raw görüntü işleme için bir başka görüntü düzenleyicisi, açık kaynaklı Darktable paketleri oldukça fazladır ve dijital negatifleri önemli ölçüde görüntülemenizi ve yönetmenizi sağlar. 4 × 32 piksel ara bellek üzerinde çalışan tüm işlevlerle tahribatsız düzenlemeyi destekliyor. Tam GPU hızlandırma desteği alırsınız ve ICC renk profilleri de yerleşiktir. Darktable’ın işlevselliği, temel düzenlemeleri, ton ayarlamalarını, objektif veya piksel tabanlı düzeltmeleri ve filtre tabanlı işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek çoklu modüllere ayrılır. Sonuç olarak RAW görüntü manipülasyonu için Darktable  fiyatına göre mükemmel bir yazılım.

5.CyberLink PhotoDirector 7 Ultra

2016 yılının en  iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri, CyberLink PhotoDirector 7 Ultra paketler ve bir çok özellikleriyle bu sıraya girmeyi başarıyor. En son sürümünde,  görüntü başına 100 katmana kadar destek ve 14 karıştırma modu ve düzenleme seçeneği ile birlikte gelir. Gelişmiş Braket HDR işlevselliği, hayalet yapay çıkartma desteği ile donatılmış, benzersiz efektler oluşturmanızı sağlar. CyberLink PhotoDirector 7 Ultra, lens bozulmalarını düzeltmek için EXIF ​​verilerini otomatik olarak okuyabilir ve Canon, Nikon, Leica, Kodak ve Hasselblad gibi üreticilerin sayısız dijital fotoğraf makinesiyle uyumludur. Ve biz bunun gerçekten büyük bir hayranı olmamakla birlikte, karışıma atılan bazı yüz veya vücut güzelleştirme özellikleri de var.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?