10 Tamamen Ücretsiz WordPress Yedekleme Çözümleri

wordpress icin gerekli on eklenti

Tamamen Ücretsiz 10 WordPress Yedekleme

Değerli verilerinizin bir kısmını saklamak ortak en iyi uygulamayı bu gündür. Ama, ne WordPress hakkında web sitesi desteklenmektedir? Evet, çoğu web hosting şirketleri düzenli sistem yedeklemeler gerçekleştirmek yapmak. Ama dikkatli olun – bu yedekleme geldiğinde değil her konak güvenilirdir. Ve kesinlikle onlar nasıl yaptığını öğrenmek için felaket kadar beklemek istemiyorum. Düzenli sitesi kendiniz yedekleri gerçekleştirmek eğer zihin çok daha fazla barış alırsınız. Neyse ki, sizin için iş yapacak seçkin ücretsiz eklentileri bir dizi vardır. Orada bazı farklılıklar nelerdir çeşitli eklentileri yedekleme olacak unutmayın. Bir WordPress web sitesi her zaman daha kullanışlı ve daha cazip oluyor.

Neden WordPress?

WordPress her zaman dijital alemde büyük ajansların kullandığı gelişimde olan yazılımdır. WordPress çoğu kullanıcının gönlünü almıştır. Aşağıda bulunan sebeplerden WordPress’in tercih olunuyor hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kullanımı Kolay

WordPress yazılımı her zaman kolay kullanımlı olmuştur. Basit Yönetici Paneli ile dikkat çeken WordPress tüm dilleri içeren bir yazılımdır. WordPress’in aynı zamanda Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Ücretsiz Ve Açık Kaynaklı

Açık kaynaklı olması her zaman işinize yarayacaktır. WordPress için geliştirilmiş ücretsiz eklenti, tema, şablon ve diğer şeyleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Ücretli ve lisanslı temalar, eklentilerde bulunsa da en çok kullanılan ücretsizlerdir.

Geri Dönüşüm

Geri alma veya geri dönüştürme konusunda gerçekten muhteşem eklentiler bulunuyor. Ücretsiz eklentiler bölümünde yedekleme eklentisi her zaman bulunuyor. Yedekleme eklentilerinin üç seçeneği bulunuyor.

  • Günlük
  • Aylık
  • Yıllık

Bazılarında ise haftalık seçeneği de bulunuyor. Ancak Arama bölümüne “Yedekleme” yazarsanız eklentiyi bulamazsınız. Çünkü, eğer herhangi bir tema veya eklenti oluşturuyorsanız onu sunmak için Global dilde olması gerekiyor. Global dil yani herkesin bildiği dil olmalı. Normal olarak İngilizce tüm dünyada kullanıldığı için “Backup” yazmanız gerekiyor. Aynı zamanda WordPress Türkiye forumunda Türkçe yazılımları ve eklentileri görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?